Zamknij

Polska - Szwecja. Zapadła decyzja ws. Milika. Co z Salamonem i Piątkiem?

Maciej Walasek
25.03.2022 22:31

Arkadiusz Milik nie zagra we wtorkowym meczu ze Szwecją o awans na MŚ w Katarze 2022. Jakub Kwiatkowski rzecznik reprezentacji Polski, przekazał na Twitterze o najnowszych wynikach badań. Napastnika Olympique Marsylii czeka około dwóch tygodni przerwy w grze.

Arkadiusz Milik
fot. PAP

Arkadiusz Milik rozpoczął towarzyski mecz ze Szkocją w wyjściowym składzie. Niestety w 26. minucie napastnik poczuł ból i musiał opuścić plac gry. Po spotkaniu na Hampden Czesław Michniewicz w rozmowie z TVP Sport ujawnił, że piłkarz Marsylii poczuł dyskomfort w mięśniu dwugłowym uda, dlatego poprosił o zmianę.

Następnego dnia 28-latek przeszedł badania USG, które przyniosły najgorszy możliwy scenariusz. Jak poinformował Jakub Kwiatkowski, Milik doznał naderwania mięśnia dwugłowego uda. Uraz pozbawia go gry w finale baraży MŚ 2022 przeciwko Szwecji.

Arkadiusz Milik nie zagra w meczu Polska - Szwecja

"Badanie USG potwierdziło naderwanie mięśnia dwugłowego uda u Arka Milika. Uraz wyklucza występ Arka w meczu ze Szwecją. Zawodnik pozostanie na zgrupowaniu i będzie poddany zabiegom rehabilitacyjnym. Przerwa w grze potrwa ok. 2 tygodni" - czytamy na profilu rzecznika biało-czerwonych.

W kolejnym poście dowiedzieliśmy się, że ze zgrupowania reprezentacji Polski wyjechał Bartosz Salamon, udając się na konsultację medyczną do Włoch. Z kolei Krzysztof Piątek walczy z czasem, próbując być zdolnym do gry we wtorkowym starciu w Chorzowie.

Relację z meczu Polska - Szwecja na żywo będzie można śledzić na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl