,

Wreszcie na zero z tyłu. Polska pewnie ograła San Marino w el. MŚ

09.10.2021 22:37

Reprezentacja Polski w ostatnim spotkaniu Łukasza Fabiańskiego zachowała czyste konto i pokonała San Marino 5:0 w spotkaniu 7. kolejki eliminacji MŚ 2022. To dopiero drugi mecz "na zero z tyłu" za kadencji Paulo Sousy.

Polska - San Marino na żywo
fot. PAP

Mecz Polska - San Marino po prostu trzeba rozegrać, jednak sobotnie spotkanie było wyjątkowe dla jednego z naszych graczy. Łukasz Fabiański zakończył reprezentacyjną karierę i nie ukrywał swoich emocji. Polały się łzy, a kibice zgromadzeni na trybunach pożegnali go głośnym "dziękujemy".

Bramkarz West Hamu United rozegrał 57 minut. To symboliczna liczba, bo właśnie po 57 występach "Fabian" rozstał się z kadrą. Zmienił go debiutujący w drużynie narodowej Radosław Majecki, dowołany w miejsce kontuzjowanego Bartłomieja Drągowskiego.

El. MŚ 2022: Polska - San Marino [WYNIK]

Na boisku od początku do końca istniała jedna drużyna. Biało-czerwoni tym razem nie dali wbić sobie gola, co zdarzyło się dopiero drugi raz za kadencji Paulo Sousy. Wcześniej takiej sztuki Polacy dokonali w marcu w starciu z Andorą.

Gole zdobywali kolejno Karol Świderski, Cristian Brolli, który pokonał własnego bramkarza, oraz Tomasz Kędziora, Aam Buksa i Krzysztof Piątek. Dwaj ostatni pojawili się na murawie z ławki.

W tabeli grupy I reprezentacji Polski zachowała 3. miejsce i we wtorek będzie musiała wygrać z Albanią, aby minąć tę drużynę w zestawieniu.

Polska - San Marino 5:0

Bramki: Karol Świderski (10.), Cristian Brolli (20.), Tomasz Kędziora (50.), Adam Buksa (84.), Krzysztof Piątek (90.+1)

Zapis relacji na żywo z meczu Polska - San Marino

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się