,

Polska - San Marino: kiedy i gdzie mecz el. MŚ 2022? DATA, GODZINA

09.10.2021 19:30

Polska - San Marino: GODZINA i DATA. Kiedy pierwszy mecz Polaków w październikowych spotkaniach el. MŚ 2022? O której godzinie Polska - San Marino? Biało-czerwoni starciem z San Marino rozpoczną październikową walkę o awans na mundial w Katarze. Sprawdź podstawowe informacje.

Polska - San Marino kiedy i o której mecz?
fot. VINCENZO PINTO/AFP/East News

Reprezentacja Polski po niecałym miesiącu, rozpoczyna kolejne zgrupowanie w ramach el. MŚ 2022. Kadra Paulo Sousy rozegra dwa spotkania, które mogą okazać się kluczowe w walce o awans na katarski mundial. Biało-czerwoni we wrześniu zanotowała dwa zwycięstwa: z Albanią 4:1 i San Marino 7:1 oraz remis z Anglią 1:1.

- Od pierwszego meczu z Węgrami jesteśmy skupieni na naszym zadaniu, którym jest zdobywanie bramek i wygrywanie meczów. To jest nasz pomysł jako zespół. Nie wolno nam zapomnieć, że 14 zawodników nie mogło tu być, a i tak walczyliśmy na odpowiednim poziomie. To pokazuje, że każdy zawodnik jest ważny i może dołożyć swoją cegiełkę, by zbudować fantastyczną mentalność. Do tego kibice byli świetni - mówił Sousa po ostatnim starciu z Anglią na PGE Narodowym.

El. MŚ 2022: Znamy obsadę komentatorów na mecze Polaków

- Pracujemy nad mentalnością, aby piłkarze zaczęli w siebie wierzyć i rozumieć coraz więcej z tej skomplikowanej gry oraz celów, które zamierzamy osiągać. Wynik jest na naszą korzyść. Kibice reprezentacji zasługują na dobre i takie wyniki - dodał Portugalczyk.

Polska - San Marino: Kiedy i gdzie grają Polacy? O której godzinie mecz?

51-letni szkoleniowiec od samego początku nie będzie miał łatwo. Urazy uniemożliwiły występ Kamilowi Piątkowskiemu, Arkadiuszowi Recy i Maciejowi Rybusowi, choć w przypadku tego trzeciego zawodnika nie ma jeszcze oficjalnej informacji. Natomiast kontuzjowany w ostatnim meczu ligowym bramkarz Fiorentiny Bartłomiej Drągowski ma przyjechać na zgrupowanie i tutaj przejdzie badania.

Baraże el. MŚ 2022: Jak wyglądają? Kto w nich zagra? [ZASADY]

Następne mecze mogą wiele powiedzieć o szansach Polaków w el. MŚ 2022. O ile starcie z San Marino będzie spacerkiem, tak priorytetem ma być wyjazdowe spotkanie z Albanią. W tym momencie Albańczycy są na drugim miejscu dającym możliwość gry w barażach. Polska traci do nich jeden punkt i jeśli chce walczyć o udział na mundialu w Katarze, będzie musiała wygrać. Liderem pozostaje Anglia, która ma 16 punktów na koncie i pewnie zmierza po triumf w grupie I el. MŚ 2022.

Polska - San Marino na żywo odbędzie się w sobotę, 9 października o godzinie 20:45. Relację na żywo będzie można śledzić na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się