Zamknij

Kamil Glik gwiazdą internetu. Te reakcje naszego obrońcy robią furorę

09.09.2021 09:45

Kamil Glik za sprawą swojego zachowania podczas meczu z Anglią stał się bohaterem social mediów. Obrońca reprezentacji bez pardonu powstrzymywał podopiecznych Garetha Southgate’a i odpowiadał na ich zaczepki. Na jednym z nagrań widać też, jak.. szczypie w brodę Kyle’a Walkera.

Polska - Anglia. Kamil Glik gwiazdą internetu. Te reakcje naszego obrońcy robią furorę [WIDEO]
fot. PAP/Piotr Nowak

Kamil Glik w meczu z Anglią był jednym z najpewniejszych punktów naszej reprezentacji. Obrońca grający w Benevento, podobnie jak pozostali zawodnicy kadry, bronił niemal bezbłędnie, dzięki czemu Anglicy nie stworzyli sobie ani jednej stuprocentowej sytuacji.

Występ Kamila Glika zostanie też zapamiętany dzięki jego starciom z Jackiem Grealishem czy Kylem Walkerem. Nasz środkowy obrońca kilkakrotnie bezpardonowo zatrzymywał skrzydłowego Manchesteru City doprowadzając Anglika do furii. Polak nie pozostawał dłużny i odpowiadał na zaczepki.

Glik nie dał Anglikom odpocząć nawet w przerwie meczu. Po gwizdku sędziego ruszył na przeciwników, a odciągać musieli go jego koledzy z drużyny. Po trzech minutach sytuacja uspokoiła się, a 33-latek i Harry Maguire zostali ukarani żółtymi kartkami.

Gareth Southgate po meczu Polska - Anglia nie chciał komentować całej sprawy. Zdradził tylko to, że reprezentacja zbiera dowody, by pozwać Polaka.

Anglicy wszczynają śledztwo po meczu z biało-czerwonymi

Kamil Glik zaczepia Kyle Walkera. "FIFA zajmie się tą sprawą"

Anglicy zgłosili sędziemu jeszcze jeden incydent. Kamil Glik przed wykonaniem rzutu wolnego podszedł do Kyle’a Walkera i po chwili dyskusji.. uszczypnął zawodnika Manchesteru City. Wcześniej zawodnicy ostro dyskutowali po jednym ze starć.

Sky Sports poinformowało, że sprawą zajmie się FIFA.

RadioZET.pl/BBC