Obserwuj w Google News

Bohater meczu z Anglią: to najpiękniejszy mecz w mojej karierze

2 min. czytania
08.09.2021 23:32
Zareaguj Reakcja

Damian Szymański, którego gol w doliczonym czasie gry zapewnił reprezentacji Polski remis 1:1 w meczu eliminacji mistrzostw świata z Anglią w Warszawie, przyznał, że to był najpiękniejszy mecz w jego karierze. - Ciężko na to pracowałem. Marzenia się spełniają - dodał 26-letni piłkarz.

Polska - Anglia. Damian Szymański: to najpiękniejszy mecz w mojej karierze
fot. PAP/Piotr Nowak

Anglia od 72. minuty na PGE Narodowym prowadziła po golu Harry'ego Kane'a i wydawało się, że kontrolują sytuację na boisku. Biało-czerwoni walczyli jednak do końca i za sprawą bramki zdobytej głową przez wprowadzonego na boisko w trakcie drugiej połowy Szymańskiego, po dośrodkowaniu Roberta Lewandowskiego, zdołali wyrównać.

- Niesamowite uczucie. Jestem szczęśliwy, nie wiem, co powiedzieć. Bardzo się cieszę, że udało się trafić do siatki w ostatnich minutach  - przyznał w rozmowie z TVP Sport bohater biało-czerwonych.

Redakcja poleca

Damian Szymański: to najwspanialszy mecz w mojej karierze

Pomocnik AEK Ateny został powołany na zgrupowaniu awaryjnie, na skutek kontuzji kilku piłkarzy.

- Marzenia się spełniają. Ciężko pracowałem na to powołanie w klubie, wcześniej borykałem się z kontuzjami. Piękna sprawa - zagrać z Anglią i jeszcze strzelić gola. To najwspanialszy mecz w mojej karierze. Ale mam nadzieję, że takie jeszcze będą - przyznał Szymański.

Szymański dodał, że spodziewał się takiej gry Anglików.

- Wiedzieliśmy, że to przeciwnik wysokiej klasy, angielscy piłkarze grają w najlepszych klubach na świecie. Ale daliśmy radę. Uważam, że pokazaliśmy dobry futbol w pierwszej połowie. W drugiej też... Był wprawdzie słabszy moment, straciliśmy bramkę. Były nerwy. Ale ważny jest remis, bardzo się z niego cieszymy. Tempo meczu było wysokie, duża intensywność. Ale my też mamy dobrych zawodników. Udowodniliśmy dzisiaj, że potrafimy grać w piłkę - podkreślił Szymański.

Tego nie pokazały kamery. W przerwie Glik wdał się w awanturę z Anglikami [WIDEO]

RadioZET.pl/PAP/bia/cegl