Zamknij

Bartosz Bereszyński dostał "wędkę" od Paulo Sousy? Znamy przyczynę zmiany

02.09.2021 21:48

Bartosz Bereszyński wyszedł w podstawowym składzie na mecz Polska - Albania w el. MŚ 2022, ale w 32. minucie został zmieniony przez Pawła Dawidowicza. Czy obrońca Sampdorii Genua otrzymał "wędkę" od Paulo Sousy? Nic bardziej mylnego.

Bartosz Bereszyński
fot. PAP/EPA

Bartosz Bereszyński - zgodnie z wcześniejszymi założeniami taktycznymi Paulo Sousy - pełnił rolę jednego z trzech środkowych obrońców. Partnerowali mu Kamil Glik i Jan Bednarek. Jeszcze przed przerwą defensor Sampdorii Genua zszedł na ławce rezerwowych, a komentujący ten mecz Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn zastanawiali się, czy zawodnik otrzymał "wędkę" od selekcjonera.

Więcej informacji przekazała na Twitterze dziennikarka "Przeglądu Sportowego" Iza Koprowiak. "U Bereszyńskiego to nie wędka, a uraz. Konkretnie – przywodziciel" - napisała.

Polska - Albania: Zmiana Bereszyńskiego. Dlaczego?

Na ten moment nie wiadomo, czy Bereszyński rozpoczął ten mecz z drobnym urazem, który się pogłębił, czy nabawił się go już w trakcie spotkania. Pewne jest, że od początku nie był to dobry występ tego gracza - spóźniał się, dał się wyciągać ze strefy obronnej, co przy braku współpracy z Kamilem Jóźwiakiem i Jakubem Moderem stwarzało dziury w naszej linii defensywnej.

W 32. minucie za Bartosza Bereszyńskiego wszedł Paweł Dawidowicz.

loader

RadioZET.pl