Zamknij

Polityk PiS chce wprowadzić sankcje na Macieja Rybusa. "MSWiA powinno to zbadać"

13.06.2022 21:30

Politycy włączyli się do dyskusji o przyszłości Macieja Rybusa. Po tym, jak wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz nazwał zachowanie piłkarza żenującym, o wiele dalej postanowił pójść Arkadiusz Mularczyk. Poseł PiS zaproponował, by objąć zawodnika sankcjami.

Polityk PiS chce wprowadzić sankcje na Macieja Rybusa. "MSWiA powinno to zbadać"
fot. PIOTR SZCZEPANSKI/REPORTER

Maciej Rybus wypełnił umowę z Lokomotiwem Moskwa, po czym podpisał umowę z klubem z tego samego miasta – Spartakiem. Agent zawodnika, Mariusz Piekarski, bronił jego decyzji, przypominając, że ma dwójkę dzieci i żonę Rosjankę. - Zostaje w Rosji, jego rodzina jest bezpieczna. Takie mamy czasy, że jest tak dużo nakręconych ludzi, że nigdy nie wiadomo, co by się wydarzyło - przyznał Piekarski.

Postawę reprezentanta kraju skrytykował m.in. wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz. „Nie ma już nic bardziej żenującego, niż zasłanianie się dobrem rodziny, gdy chodzi po prostu o duże pieniądze. A to krwawe pieniądze. Mam nadzieję, że nie będzie już dla niego miejsca w reprezentacji. Gra z orzełkiem na piersi to honor i tylko dla takich, którzy to rozumieją" - napisał wiceszef MSZ na Twitterze.

Swoje zdanie na temat zachowania zawodnika wyraził też poseł Prawa i Sprawiedliwości, Arkadiusz Mularczyk. „Obserwując to, co wygaduje menadżer Macieja Rybusa oraz zachowanie samego zawodnika, MSWiA powinno zbadać, czy nie należy nałożyć na nich polskich sankcji za wspieranie agresji Rosji na Ukrainę” – napisał poseł.

loader

RadioZET.pl/PAP