Zamknij

Paulo Sousa zapytany o to, czy zamieszka w Polsce. "Nie ma takiej potrzeby"

01.09.2021 17:53

- Nie podejmuję decyzji pod wpływem dziennikarzy czy agentów. Robię to, co według mnie jest najlepsze dla kadry. Na ten moment nie potrzebuję mieszkać w Polsce, bo większość zawodników, których obserwuję, występuje za granicą - ostwierdził Paulo Sousa po tym, jak został zapytany o możliwą przeprowadzkę z Portugalii.

Paulo Sousa zapytany o to, czy będzie mieszkał w Polsce. "Nie potrzebuję tego"
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Paulo Sousa na konferencji prasowej przed meczem z Albanią został zapytany o to, czy nie powinien przeprowadzić się do Polski. - Czy powinienem tu mieszkać? To nie tyle pomysł opinii publicznej, ile dziennikarzy. Oczywiście, akceptuję go, bo takie pytania to część tego sportu. Niemożliwe, by wszyscy myśleli tak samo. Mamy różne zdania, dzięki temu rozwijamy się jako ludzie – odpowiedział Sousa, a później skonkretyzował.

- Na ten moment nie potrzebuję mieszkać w Polsce. Częściowo już tu mieszkam. Nie na stałe, bo nie ma takiej potrzeby. Większość piłkarzy gra za granicą. Obserwuję ich w Polsce i w innych krajach. À propos Ekstraklasy: śledzimy zawodników, którzy mogą nam pomóc w przyszłości. Chcemy tworzyć nową generację piłkarzy. Nie podejmuję decyzji pod wpływem dziennikarzy, a presję z waszej strony czuję często. Kadra jest dla mnie najważniejsza. Wszystkie decyzje, które podejmuję, mają na celu dobro reprezentacji – zapewnił Sousa.

Paulo Sousa: nie podejmuję decyzji po to, by zadowolić dziennikarzy i agentów 

Odpowiadając na pytanie dziennikarza Sousa przywołał przykład Wojciecha Szczęsnego, który był krytykowany za swoje ostatnie występy.

- Dziennikarze, agenci, wiele innych osób próbuje wywrzeć wpływ. Kadra jest najważniejsza i to ze względu na nią podejmuję decyzję – nie po to, by zadowolić piłkarzy, was, czy agentów. Takie są moje przekonania. Chcę w jak najlepszy sposób pomóc kadrze. Tak, jak było w przypadku Wojtka – popełnił błędy w pierwszym spotkaniu, mam co do niego wyższe wymagania, ale decyzję ws. występu na końcu podejmuję ja – podsumował selekcjoner.

Sousa: nie jestem pechowcem

Trener Sousa poinformował, że po serii wcześniejszych urazów już żaden z polskich piłkarzy przygotowujących się do meczów eliminacji mistrzostw świata nie narzeka na kontuzje. Czy czuję się pechowym szkoleniowcem? Nie. Jestem szczęśliwy, że mogę pracować z tą grupą, z takimi piłkarzami, jak siedzący obok mnie Kamil Glik - dodał.

Już od kilku dni wiadomo, że z powodu kontuzji nie wystąpią Dawid Kownacki, Kacper Kozłowski, Krzysztof Piątek i Sebastian Szymański. Nieobecny będzie również Mateusz Klich, który jeszcze przed zgrupowaniem miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. W ich miejsce powołanie otrzymali Kamil Piątkowski, Jakub Kamiński, Bartosz Slisz i Damian Szymański.

Najbliższe mecze el. MŚ 2022:

  • Polska – Albania – 2.09, 20:45, Warszawa
  • San Marino – Polska – 5.09, 20:40, Sarravalle
  • Polska – Anglia – 8.09, 20:45, Warszawa
loader

RadioZET.pl/PAB/PAP