Zamknij

Znamy oficjalny utwór MŚ w Katarze. Będzie hit na miarę "Waka Waka"?

23.09.2022 11:25

Lil Baby, amerykański raper z Atlanty, opublikował w piątek utwór, który będzie oficjalnym hymnem mistrzostw świata w Katarze. „Everybody Wants to Rule the World”. - Mam nadzieję, że fani, którzy jej wysłuchają, poczują się, jakby wchodzili na boisko przed meczem na mundialu – powiedział 27-latek opisując nową piosenkę.

Znamy oficjalny utwór MŚ w Katarze. Będzie hit na miarę "Waka Waka"?
fot. KEVIN WINTER/Getty AFP/East News

Lil Baby (właściwie Dominique Armani Jones) w utworze "The World Is Yours to Take" wykorzystał sample z "Everybody Wants to Rule the World" autorstwa Tears for Fears. Raper wykona piosenkę podczas otwarcia mistrzostw świata w Katarze.

-To dla mnie wyjątkowy utwór. Opowiada o drodze, którą przeszliśmy w ostatnich latach, a także o tym, co jeszcze jest przed nami. Gdy w 2017 roku zająłem się muzyką, poświęciłem się w całości marzeniu, które doprowadziło mnie aż tutaj. Chcę, żeby fani usłyszeli to w utworze. Mam nadzieję, że pozwoli się on poczuć, jakbyście wchodzili na boisko przed meczem na mistrzostwach świata - napisał Lil Baby w opisie piosenki.

Niebawem do utworu zostanie nagrany teledysk. Lil Baby wypuści łącznie 8 wersji swojej piosenki, a w każdej z nich zaprosi do udziału artystów z innej części świata. 

MŚ 2022. Znamy oficjalny utwór mistrzostw 

Lil Baby to jeden z najpopularniejszych raperów na świecie. Pochodzący z Atlanty 27-latek niedawno stał się jedynym wykonawcą w historii, którego piosenki nieustannie od 2020 roku znajdowały się na listach Billboardu. W tym miesiącu raper wypuścił nowy album – It’s Only Me. To jego trzecia płyta: w 2020 roku nagrał My Turn, a w 2021 r. The Voice of the Heroes. 27-letni wykonawca jest pierwszym raperem w historii, który stworzył piosenkę przed mistrzostwami świata.

Hymnami poprzednich mistrzostw były m.in. utwory Pitbulla i Shakiry. W trakcie mundialu w Brazylii oficjalnym utworem turnieju został "We Will Find a Way" Carlosa Santany, choć większą popularnością cieszyła się piosenka Pitbulla - "We Are One (Ole Ola)”. Podobnie w przypadku MŚ w 2014 w RPA. Oficjalnym hymnem mistrzostw została piosenka „Sign of a Victory” rapera R. Kelly’ego, który niedawno został skazany na 30 lat za liczne przestępstwa na tle seksualnym. Jednak wówczas większość kibiców za hymn turnieju uważało utwór Shakiry – "Waka Waka".

loader