Zamknij

Oficjalnie: w tych koszulkach reprezentacja zagra na mistrzostwach w Katarze

15.09.2022 10:08

Nowe koszulki reprezentacji Polski zostały zaprezentowane. Kadra zagra w nich podczas najbliższych meczów Ligi Narodów, a potem na mistrzostwa świata w Katarze i w trakcie eliminacji do ME.

Oficjalnie: w tych koszulkach reprezentacja zagra na mistrzostwach w Katarze
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Reprezentacja po raz pierwszy wystąpi w nowych koszulkach w czwartek 22 września w meczu Ligi Narodów z Holandią. Do tej pory wzór, który pojawił się na koszulkach, znaliśmy tylko dzięki nieoficjalnym publikacjom portalu Footy Headlines. Teraz koszulki zostały oficjalnie zaprezentowane.

Team manager reprezentacji Polski Jakub Kwiatkowski wcześniej zapowiedział, że kadra będzie grała w nowych koszulkach w trakcie mistrzostw w Katarze i eliminacjach do mistrzostw Europy.

- To będą stroje, w jakich wystąpimy w najbliższym cyklu dwuletnim, obejmującym m.in. MŚ w Katarze oraz eliminacje mistrzostw Europy 2024. Piłkarze będą mieć zdjęcia już w nowych koszulkach. (...) To nie jest tak, że tylko my je teraz zakładamy. Firma Nike będzie prezentować koszulki wszystkich reprezentacji, które ubiera - zakończył Jakub Kwiatkowski.

Zaprezentowano nowe koszulki kadry 

Kadra zaprezentuje się w nowych koszulkach jeszcze wcześniej niż w trakcie mundialu, bo podczas spotkań Ligi Narodów. 22 września gramy z Holandią, a 26 z Walią w Cardiff. W trakcie drugiego spotkania LN Polacy najprawdopodobniej pokażą się w wyjazdowych kompletach.
Polska rozpocznie rywalizację w Katarze od meczu z Meksykiem (22.11). Później zmierzymy się z Arabią Saudyjską (26.11) i Argentyną (30.11).

loader

RadioZET.pl/PAB