Zamknij

Mistrzostwa świata i Europy będą rozgrywane co dwa lata? FIFA chce zmian

16.03.2021 20:02

Mistrzostwa świata i Europy będą rozgrywane co 2 lata? Takie zmiany chce wprowadzić szef departamentu rozwoju w FIFA i były trener Arsenalu - Arsene Wenger. Francuz stwierdził, że te turnieje powinny być rozgrywane częściej kosztem „mniej znaczących rozgrywek”.

Mistrzostwa świata i Europy będą rozgrywane co dwa lata? FIFA chce zmian
fot. AFP/EAST NEWS
  • Mistrzostwa Świata i Europy są rozgrywane zbyt rzadko. To nie w porządku wobec piłkarzy, którzy nie mają szansy ich wygrać – stwierdził Wenger.
  • Średnia wieku piłkarzy na MŚ to 27-28 lat. Na następnych mistrzostwach będą mieli 31-32 lata – dodał francuski trener
  • Według szefa departamentu rozwoju w FIFA należy usunąć pozostałe rozgrywki i skupić się tylko „na najważniejszych turniejach”

Mistrzostwa świata i Europy są rozgrywane zbyt rzadko. Nie w porządku wobec piłkarzy jest to, że muszą czekać aż cztery lata na duże turnieje. Powinniśmy skupić się na zawodach, które mają znaczenie, wliczając w to ME – stwierdził Wenger.

Według byłego trenera Arsenalu zawodnicy mają obecnie zbyt mało szans na to, by wygrać mundial. - Gdyby spojrzeć na średni wiek zawodników, którzy grają w mistrzostwach, to jest to 27-28 lat. Mundial jest rozgrywany co cztery lata, więc piłkarze mają bardzo małe szanse, by go wygrać. Gdy wracają na kolejne mistrzostwa, są już w wieku 31-32 lat – stwierdził Wenger.

Wenger proponuje, by zlikwidować „mniej znaczące rozgrywki”. Francuz odnosił się w ten sposób do Ligi Narodów. Warto dodać, są to rozgrywki organizowane przez UEFA, a nie FIFA, w której pracuje legendarny trener. 

- Być może z tego powodu powinniśmy organizować mistrzostwa świata co dwa lata. Pozostawilibyśmy tylko te rozgrywki, które mają znaczenie i „wykopali” resztę. Ludzie muszą zrozumieć, jaka jest stawka gry i oglądać tylko zawody, które toczą się o coś.

loader

RadioZET.pl/Beinsports