Obserwuj w Google News

Michniewicz szykuje sensacyjne powołanie. Chodzi o piłkarza z Ekstraklasy

2 min. czytania
23.08.2022 21:42
Zareaguj Reakcja

Wobec kontuzji licznych piłkarzy Czesław Michniewicz może mieć poważne problemy w skompletowaniu kadry na mistrzostwa świata w Katarze. Według informacji dziennikarza Polsatu Sport Cezarego Kowalskiego do reprezentacji Polski może powrócić jeden z dwóch doświadczonych obrońców.

Czesław Michniewicz
fot. Beata Zawadzka/East News

Mistrzostwa świata w Katarze wystartują w listopadzie 2022 roku. W nich w fazie grupowej reprezentacja Polski zagra z Arabią Saudyjską, Meksykiem oraz Argentyną. Już niedługo ogłoszona zostanie kadra biało-czerwonych na mundial.

Problemem dla selekcjonera Czesława Michniewicza będzie zwłaszcza obsada pozycji stoperów. Pewniakami wydają się być jedynie Jan Bednarek oraz Kamil Glik, ale potrzebują oni zastępców bądź kompana do gry w formacji z trójką defensorów i wahadłowymi. Paweł Dawidowicz wrócił bowiem dopiero do gry po długim urazie, Michał Helik nie gra od początku sezonu, Marcin Kamiński poszukuje formy, a kontuzjowani są Kamil Piątkowski i Bartosz Salamon.

Redakcja poleca

Czesław Michniewicz szykuje sensacyjne powołanie

W obliczu tych problemów trener polskiej kadry szuka środkowych obrońców w PKO BP Ekstraklasie. Tak przynajmniej wynika z informacji przekazanych przez dziennikarza Polsatu Sport Cezarego Kowalskiego.

Pod uwagę brani mają być Jarosław Jach z Zagłębia Lubin oraz Artur Jędrzejczyk z Legii Warszawa. Zwłaszcza powołanie tego drugiego byłoby sporą niespodzianką.

"Szykować się na powrót do reprezentacji może Artur Jędrzejczyk. Obrońca Legii, który ma 39 występów w reprezentacji i przeżywa renesans formy. Do tego jest uniwersalny. W obronie może zagrać na każdej pozycji. W swoim szczytowym okresie reprezentacyjnym, podczas mistrzostw Europy w 2016 roku we Francji, grał jako lewy obrońca" - napisano na portalu polsatsport.pl.

Jędrzejczyk ma za sobą również udział m.in. w mistrzostwach świata 2018 w Rosji. Przez lata był ważnym ogniwem kadry, a obecnie 35-letni obrońca jest filarem defensywy w Legii.

RadioZET.pl/polsatsport.pl