Zamknij

Michniewicz wybrał kapitana kadry. Selekcjoner ujawnił nazwisko

01.02.2022 17:07

Czesław Michniewicz chce, aby Robert Lewandowski pozostał kapitanem reprezentacji Polski. Nowy selekcjoner biało-czerwonych potwierdził swój wybór w rozmowie z Jackiem Kurowskim w tvpsport.pl.

Robert Lewandowski i Kamil Glik
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Kiedy Czesław Michniewicz został nowym selekcjonerem polskiej kadry, na pierwszej konferencji prasowej zapowiedział, że w jego sztabie szkoleniowym znajdzie się wiele osób, z którymi współpracował w czasie prowadzenia reprezentacji U-21.

O ile do barażowego meczu z Rosją pozostało nieco ponad 50 dni zdaniem byłego szkoleniowca Legii to bardzo dużo czasu, a on sam zaczął przygotowywać się do tego spotkania już miesiąc temu. Wówczas 51-latek nie był jeszcze pewny posady, a głównym kandydatem był Andrij Szewczenko. Finalnie Ukrainiec nie doszedł do porozumienia w sprawie rozwiązania kontraktu z Geoną i to Michniewicz poprowadzi Polaków w walce o awans na katarski mundial.

Lewandowski pozostanie kapitanem reprezentacji Polski

Dzień po ogłoszeniu go selekcjonerem nowy trener udzielił rozmowy TVP Sport, w której poinformował o swoich pierwszych decyzjach. Jedną z nich było pozostawienie opaski kapitana u Roberta Lewandowskiego.

- Kapitanem będzie Robert. Nie ma dyskusji. To oczywiste kwestie. Nie będę zmieniał czegoś, co dobrze funkcjonowało. Robert jest świetnym kapitanem, Wojtek świetnym bramkarzem - ujawnił Michniewicz.

W dalszej części szkoleniowiec zapewnił, że wicekapitanem kadry pozostanie Kamil Glik.

Polacy zagrają z Rosją już 24 marca w Moskwie. Finalista zmierzy się ze zwycięzcą drugiej pary Czechy - Szwecja.

RadioZET.pl