Zamknij

Michniewicz się wygadał. To z nimi zagramy tuż przed MŚ w Katarze

02.08.2022 17:18

Wszystko wskazuje na to, że reprezentacja Polski rozegra przed wylotem na mistrzostwa świata do Kataru jeden towarzyski mecz. Selekcjoner kadry Czesław Michniewicz zdradził w rozmowie z kibicami, kto będzie rywalem biało-czerwonych.

Czesław Michniewicz
fot. Artur Szczepanski/REPORTER/East News

Na mistrzostwach świata 2022 w Katarze reprezentacja Polski zmierzy się z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną. Po losowaniu grup biało-czerwoni rozpoczęli poszukiwania sparingpartnera, z którym zmierzą się tuż przed wylotem na Półwysep Arabski i wszystko wskazuje na to, że postawili na rywala z Ameryki Południowej.

We wtorek Czesław Michniewicz spotkał się z polską młodzieżą i zdradził, z kim Polacy zagrają tuż przed mundialem. - Wszystko wskazuje na to, że w połowie listopada naszym rywalem będzie Chile - przytoczył słowa selekcjonera serwis internetowy TVP Sport.

Reprezentacja Polski zagra z Chile przed MŚ 2022

Spotkanie ma zostać rozegrane w Warszawie w połowie listopada. Przypomnijmy, że w Katarze biało-czerwoni zameldują się najpóźniej w czwartek 17 listopada, a pięć dni później czekać ich będzie inauguracja turnieju.

Na początek zmagań w MŚ 2022 zmierzą się w grupie C z Meksykiem (22 listopada), a następnie z Arabią Saudyjską (22 listopada) oraz Argentyną (26 listopada). Dodajmy, że Chile nie zakwalifikowało się do mundialu, zająwszy dopiero siódme miejsce w tabeli strefy CONMEBOL.

Warto zaznaczyć, że reprezentacja Polski rozegra poza meczem z Chile jeszcze dwa spotkania. Mowa o pojedynkach u siebie z Holandią (22 września) oraz na wyjeździe z Walią (25 września) w ramach Ligi Narodów UEFA.

loader

RadioZET.pl/TVP Sport