Zamknij

Matty Cash w reprezentacji Polski? PZPN odpowiada

18.09.2021 14:30

Matty Cash może zostać powołany do reprezentacji Polski - uważa "Daily Mail". - Ludzie z PZPN już kontaktowali się z moim agentem - mówił piłkarz Aston Villi w zeszłorocznej rozmowie, do której wróciły angielskie media. Na wiadomość odpowiedziało PZPN, komentując całą sytuację.

Matty Cash
fot. Pool Getty/Associated Press/East News

Matty Cash był już brany pod uwagę w reprezentacji Polski, gdy kadrę prowadził Jerzy Brzęczek. Dwa lata temu sztab biało-czerwonych miał bacznie przyglądać się prawemu obrońcy. Teraz temat powrócił, o czym poinformowało "Daily Mail". Według gazety 24-latek w polskiej kadrze może zadebiutować  już w październikowych meczach eliminacyji do mistrzostw świata 2022.

- Cash długo nie chciał sam się w to angażować, bo czekał na powołanie do reprezentacji Anglii. Ale się nie doczekał - czytamy. Jednocześnie angielskie media przypomniały rozmowę z piłkarzem, który w zeszłym roku deklarował, że poważnie zastanowiłby się nad grą z orzełkiem na piersi.

Matty Cash zadebiutuje w reprezentacji Polski?

- Moja mama jest właściwie w połowie Polką, płynnie mówi w tym języku. Ludzie z PZPN już kontaktowali się z moim agentem. Na pewno gra dla Polski to jest coś, co mógłbym rozważyć - mówił.

El. MŚ 2022: TABELA polskiej grupy i WYNIKI. Na którym miejscu Polacy?

Matty Cash w latach 2016-2020 związany był z Nottingham Forrest. Pierwszy sezon spędził na wypożyczeniu w Dagenham&Redbridge, a w ubiegłym sezonie trafił do Aston Villi, do której przeszedł za 16 milionów euro. W ubiegłorocznych zmaganiach rozegrał 28 spotkań w Premier League i zanotował dwie asysty.

Po kilkudziesięciu minutach na wiadomość zareagowało PZPN. W rozmowie z portalem sport.pl, odpowiedź była krótka: "bzdura".

loader

RadioZET.pl/dailymail.co.uk