Zamknij

To już potwierdzone. Mateusz Klich wypada z meczów z Andorą i Anglią

26.03.2021 12:53

Mateusz Klich nie zagra w meczach reprezentacji Polski z Andorą i Anglią w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2022 w Katarze - poinformował WP SportoweFakty rzecznik prasowy biało-czerwonych, Jakub Kwiatkowski. Najnowszy test na obecność koronawirusa pomocnika Leeds United dał wynik pozytywny.

Mateusz Klich
fot. PAP
  • Mateusz Klich otrzymał pozytywny wynik kolejnego testu na koronawirusa
  • Tym razem wynik pomocnika wyszedł jednoznacznie dodatni, co oznacza, że piłkarz już na pewno nie wystąpi w meczach reprezentacji Polski z Andorą i Anglią w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2022 w Katarze

Mateusz Klich przeszedł kolejne badanie na obecność koronawirusa w czwartek.

Gdyby wynik był negatywny, pomocnik Leeds United zachowałby szansę na występy przeciwko Andorze i Anglii w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2022 w Katarze, jednak rzecznik prasowy reprezentacji Polski, Jakub Kwiatkowski, zdradził portalowi WP SportoweFakty, że test 30-latka wyszedł tym razem jednoznacznie pozytywny.

Mateusz Klich wypada z meczów z Andorą i Anglią z powodu COVID-19

- Nie ma szans, by Mateusz był do dyspozycji Paulo Sousy w kolejnych marcowych spotkaniach - wyznał Kwiatkowski.

Wyniki testów na COVID-19 Klicha to istny rollercoaster. W ubiegły weekend pomocnik przeszedł testy w Anglii, które dały wyniki negatywne, we wtorek PZPN poinformował o jego wyniku pozytywnym, zaś środowy wieczorny test znów wypadł negatywnie.

Teraz już test wyszedł jednoznacznie pozytywny, a więc zawodnika Premier League czekać będzie co najmniej 14-dniowa izolacja w Polsce.

Sądząc po wypowiedziach, Sousa od początku widział Mateusza Klicha w pierwszym składzie reprezentacji Polski, dlatego w czwartkowym meczu z Węgrami musiał szukać dla niego zastępstwa. Portugalczyk postawił ostatecznie na Jakuba Modera, który wypadł jednak kiepsko na tle i tak przeciętnie grającej środkowej linii i wszystko wskazuje na to, że nowy selekcjoner biało-czerwonych wybierze na spotkanie z Andorą kogoś innego.

Polska - Andora: Kiedy i o której godzinie mecz? Relacja na żywo i wynik live online el. MŚ 2022

Mecz Polska - Andora w drugiej kolejce eliminacji do mistrzostw świata 2022 w Katarze odbędzie się w niedzielę 28 marca o godzinie 20:45 na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie. Relacja na żywo i wynik live online meczu Polska - Andora na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl/WP SportoweFakty