Obserwuj w Google News

Mateusz Klich ma koronawirusa. Nie zagra w meczu Węgry - Polska

1 min. czytania
24.03.2021 08:41
Zareaguj Reakcja

Mateusz Klich miał pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie poleci z kadrą do Budapesztu na mecz el. MŚ 2022 z Węgrami. Informację potwierdził Polski Związek Piłki Nożnej.

Mateusz Klich, koronawirus
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS
  • Mateusz Klich jest zakażony koronawirusem i nie zagra w meczu Węgry - Polska
  • Spotkanie Węgry - Polska będzie debiutem Paulo Sousy w roli trenera biało-czerwonych
  • Spotkanie odbędzie się w czwartek o godzinie 20.45

Pierwsze doniesienia o COVID-19 w reprezentacji Polski pojawiły się we wtorek wieczorem. Wtedy jednak nie znaliśmy nazwiska zakażonego piłkarza. Dziś Polski Związek Piłki Nożnej potwierdził, że chodzi o Klicha.

- Reprezentacja Polski otrzymała dziś rano wyniki badania na obecność SARS-Cov-2. Niestety w przypadku Mateusza Klicha wynik jest pozytywny. Zawodnik czuje się dobrze i nie wykazuje objawów choroby, ale jego wyjazd do Budapesztu jest wykluczony. Dziś test został powtórzony - przekazał na Twitterze rzecznik PZPN, Jakub Kwiatkowski.

Węgry - Polska. Mateusz Klich ma koronawirusa

Na ten moment Klich jest jedynym piłkarzem, który miał pozytywny wynik testu. Wszystko wskazuje na to, że w reprezentacji nie ma większej liczby zakażeń i pozostali gracze będą dostępni na czwartkowy mecz.

Spotkanie Węgry - Polska będzie pierwszym meczem biało-czerwonych w eliminacjach mistrzostw świata 2022. Rozpocznie się w czwartek o godzinie 20.45.

Relacja i wynik meczu Węgry - Polska na żywo na sport.radiozet.pl.