Marcin Baszczyński: Kontuzja Lewandowskiego? Nie ma co ryzykować

29.03.2021 15:38

Marcin Baszczyński jest przekonany, że uraz Roberta Lewandowskiego, jakiego nabawił się w drugiej połowie meczu z Andorą (3:0) w el. MŚ 2022, nie jest poważny. Popiera jednak decyzję, by nie wystawiać go do gry w spotkaniu z Anglią, co mogłoby tylko skutkować pogłębieniem urazu.

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski doznał uszkodzenia więzadła pobocznego prawego kolana. Jak przekazał Polski Związek Piłki Nożnej, jego przerwa w grze potrwa od 5 do 10 dni. Sam Zbigniew Boniek zasugerował na Twitterze, że gdybyśmy za kilka dni mieli grać finał mistrzostw świata, to "Lewy" mógłby w nim wystąpić. Wszyscy są jednak zgodni, że wystawienie go do gry wiązałoby się z ogromnym ryzykiem.

Robert Lewandowski nie zagra z Anglią przez kontuzję

- Nie wyglądało to bardzo groźnie. Myślę, że jest to kwestia kilku dni, odpoczynku, drobnej rehabilitacji i Robert będzie gotowy do gry. Oczywiście, że nie ma co ryzykować, bo ta kontuzja mogłaby się pogłębić - powiedział Marcin Baszczyński w rozmowie z Radiem ZET. Były reprezentant Polski podkreślił jednak, że przerwa w grze po takim urazie może potrwać nawet do trzech tygodni.

Lewandowski opuścił boisko w meczu z Andorą w 63. minucie. Wcześniej zdobył dwie bramki, które zapewniły biało-czerwonym zwycięstwo. W czwartek był natomiast jednym z bohaterów starcia z Węgrami, gdy w 82. minucie uratował biało-czerwonym remis.

Reprezentacja Polski zagra z Anglią w ramach 3. kolejki eliminacji MŚ 2022. Spotkanie na Wembley odbędzie się w środę o godzinie 20.45.