Zamknij

Sensacyjne doniesienia mediów. Mundial w Katarze rozpocznie się wcześniej?

10.08.2022 10:53

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) rozważa możliwość wcześniejszego rozpoczęcia mistrzostw świata w Katarze - informuje argentyńskie Diario Ole. Impreza miałaby ruszyć nie 21, a 20 listopada. I jest ku temu ważny powód.

Mundial może rozpocząć się wcześniej
fot. FRANCOIS-XAVIER MARIT/AFP/East News

Mistrzostwa świata w Katarze 2022 mają się rozpocząć 21 listopada. Tego dnia zaplanowano cztery spotkania, a meczem otwarcia ma być konfrontacja Holandii z Senegalem w grupie A (godz. 11 czasu polskiego). Później do akcji wkroczą wicemistrzowie Europy Anglicy oraz Irańczycy (godz. 14), a gospodarze imprezy zainaugurują zmagania o godz. 17 spotkaniem z Ekwadorem. Na zakończenie premierowego dnia mundialu Stany Zjednoczone mają zagrać z Walią. Okazuje się jednak, że to jeszcze nic pewnego, a program turnieju może ulec zmianie na trzy miesiące przed startem.

Od 2006 roku w meczu otwarcia grają organizatorzy mistrzostw świata. Tymczasem w pierwotnych założeniach Katarczycy mieliby rozpocząć rywalizację dopiero jako trzeci. Aby nie łamać tej tradycji, FIFA zastanawia się nad... przyspieszeniem inauguracji mundialu.

MŚ w Katarze od 20 listopada?

Do sensacyjnych informacji dotarli dziennikarze argentyńskiego Diario Ole. W gabinetach działaczy Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej miała paść propozycja o rozpoczęciu mistrzostw nie 21, lecz 20 listopada. O godz. 20 czasu polskiego miałby się odbyć mecz Katar - Ekwador. Bilety zakupione na ten i pozostałe spotkania zaplanowane na 21 listopada nie straciłyby ważności.

Aby nowy program mundialu wszedł w życie, musi zostać zatwierdzony przez Biuro Rady FIFA. W jego skład wchodzą Prezydent FIFA Gianni Infantino oraz prezydenci sześciu Konfederacji (UEFA, CONMEBOL, CONCACAF, CAF, AFC i OFC).

Reprezentacja Polski na MŚ 2022 w Katarze zagra w grupie C. 22 listopada podopieczni Czesława Michniewicza zmierzą się z Meksykiem, cztery dni później zagrają z Arabią Saudyjską, a na zakończenie pierwszej rundy skonfrontują się z jednym z kadydatów do złotego medalu, Argentyną.

loader

RadioZET.pl/Diario Ole