Zamknij

Kiedy Michniewicz ogłosi kadrę na mundial? Sprawdź kluczową datę

Krzysztof Sobczak
05.10.2022 12:58

Czesław Michniewicz i pozostali selekcjonerzy uczestników MŚ 2022 mają jeszcze nieco ponad miesiąc, by ogłosić pełne składy na mundial w Katarze. Sprawdź, kiedy poznamy kadry wszystkich 32 drużyn, w tym reprezentacji Polski.

Czesław Michniewicz
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/EastNews

Reprezentacja Polski po raz dziewiąty wystąpi w piłkarskich mistrzostwach świata. W 1974 i w 1982 biało-czerwoni stanęli na najniższym stopniu podium, a cztery lata później po raz ostatni wyszli z grupy. Dopiero po 16 latach nasza drużyna narodowa zdołała ponownie zapewnić sobie awans na mundial, ale zespół Jerzego Engela nie zawojował japońskich i południowokoreańskich boisk. Podobnie słabo było w Niemczech w 2006 i w kraju zbrodniarza wojennego w 2018 roku.

W Katarze w fazie grupowej podopieczni Czesław Michniewicza, który objął stery w reprezentacji przed barażem ze Szwecją od "uciekiniera" Paulo Sousy, zagrają z Meksykiem, Arabią Saudyjską oraz z Argentyną. W związku z niepewną sytuacją covidową i faktem, iż MŚ 2022 w Katarze odbędą się w trakcie sezonów ligowych, FIFA rozszerzyła kadry meczowe z 23 do 26 piłkarzy. Wszyscy będą do dyspozycji szkoleniowców podczas spotkań. Kiedy poznamy ostateczne składy na mundial?

Składy na MŚ 2022 - kiedy? [DATA, TERMIN]

Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) potwierdziła już terminy ogłoszenia szerokich i wąskich składów na mistrzostwa świata w Katarze. W tych pierwszych ma się znaleźć od 35 do aż 55 zawodników, a selekcjonerzy muszą dokonać pierwszej selekcji do 21 października. Już wiadomo, że Czesław Michniewicz szeroką kadrę poda dzień wcześniej, 20 października. Ma zatem nieco ponad dwa tygodnie, by tego dokonać.

Oficjalne - minimalnie 23-osobowe, maksymalnie 26-osobowe - składy na mundial muszą zostać przesłane do FIFA do 14 listopada. Dzień później światowa federacja opublikuje pełne listy na swoich stronach internetowych. Z medialnych informacji wynika, że większość selekcjonerów nie będzie czekać tak długo i już wcześniej poda do publicznej wiadomości kadry na MŚ.

Składy na MŚ 2022 - kluczowe daty

  • Piątek, 21 października: szerokie składy (35-55 piłkarzy)
  • Poniedziałek, 14 listopada: oficjalne składy muszą trafić do FIFA (23-26 piłkarzy)
  • Wtorek, 15 listopada: ogłoszenie składów na mundial
loader

RadioZET.pl/dazn.com