Łukasz Fabiański zagra w pożegnalnym meczu reprezentacji Polski. Z kim zagra?

13.09.2021 21:08

Łukasz Fabiański wróci do reprezentacji Polski na październikowe mecze eliminacji do mistrzostw świata 2022. Bramkarz pożegna się z kadrą narodową i wystąpi w spotkaniu z San Marino - ujawnił serwis WP Sportowe Fakty.

Łukasz Fabiański
fot. Piotr Matusewicz/East News

Łukasz Fabiański na początku sierpnia po Euro 2020 ogłosił zakończenie kariery w reprezentacji Polski. - To nie jest łatwy moment. Długo jednak o tym myślałem i zdecydowałem się zakończyć reprezentacyjną karierę - mówił 36-latek. Ostatni raz bramkarz West Ham United stanął między słupkami 1 czerwca, kiedy biało-czerwoni podjęli Rosję w meczu towarzyskim. Wówczas padł remis 1:1.

Jak dowiedział się portal WP Sportowe Fakty, Fabiański zostanie powołany na październikowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Podopieczni Paulo Sousy zmierzą się w kolejnych meczach el. MŚ 2022, w których zmierzą się z San Marino i Albanią.

Kamil Glik jednak wykonał gest? O to chodziło Anglikom

Łukasz Fabiański pożegna się z reprezentacją Polski. Zagra w meczu z San Marino w el. MŚ 2022

Bramkarz ma znaleźć się w wyjściowym składzie w tym pierwszym spotkaniu. WP Sportowe Fakty podaje, że 36-latek będzie na murawie przez kilkadziesiąt minut. Później opuści boisko, a koledzy z drużyny utworzą szpaler. Zawodnik jeszcze przed pierwszym gwizdkiem otrzyma pamiątkową koszulkę z numerem 57 - symbolizującą liczbę meczów rozegranych z orzełkiem na piersi. Rodzina ma zasiąść na specjalnej loży na PGE Narodowym.

ZOBACZ WIĘCEJ:  El. MŚ 2022: TABELA polskiej grupy i WYNIKI. Na którym miejscu Polacy?

Łukasz Fabiański zadebiutował w reprezentacji Polski w marcu 2006 roku w starciu z Arabią Saudyjską. Polskiej bramki bronił przez ponad 15 lat, rozgrywając w tym czasie 56 meczów w drużynie narodowej. Był uczestnikiem mistrzostw świata 2006 i 2018, a także mistrzostw Europy 2008, 2016 oraz 2020.

RadioZET.pl