Obserwuj w Google News

Trener Holandii chwali Lewandowskiego. "Cieszę się, że z nami zagra"

2 min. czytania
21.09.2022 22:25
Zareaguj Reakcja

Louis van Gaal cieszy się, że w czwartkowym meczu Ligi Narodów z Polską w Warszawie wystąpi Robert Lewandowski. Gdy zespoły grały w czerwcu w Rotterdamie (2:2), kapitan biało-czerwonych odpoczywał. - To najlepszy napastnik na świecie – powiedział o Polaku 71-letni szkoleniowiec.

Louis van Gaal chwali Lewandowskiego. "Cieszę się, że z nami zagra"
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Louis van Gaal na konferencji przed meczem z Polską nie żałował „Lewemu” komplementów. Przyznał m.in., że cieszy się z tego, że napastnik Barcelony zagra z Holandią. - Lubię go jako człowieka, ale jeszcze bardziej jako piłkarza. Myślę, że to najlepszy napastnik na świecie. To jest niesamowite, żeby w wieku 34 lat przenieść się do innego klubu, innego kraju, innej kultury, i strzelać tyle goli. Cieszę się, że zagramy przeciwko niemu. Będzie to dobry sprawdzian, czy umiemy się bronić przed takim piłkarzem- powiedział 71-letni szkoleniowiec podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym w Warszawie.

Van Gaal uważa, że holenderskiej defensywie przyda się doświadczenie z gry z klasowym napastnikiem. - Wprawdzie zdobywamy sporo bramek, ale jednak tracimy ich zbyt wiele. Bronić trzeba się całym składem, a nie tylko trójką piłkarzy, która gra z tyłu. Podstawową różnicą między czerwcowym meczem w Rotterdamie a tym jutrzejszym jest właśnie obecność Lewandowskiego - podkreślił.

Szkoleniowiec nie obawia się, że reprezentacja Polski skupi się na wyłączeniu z rozgrywania centralnej postaci "Pomarańczowych" Frenkiego de Jonga. -Mamy w środku pola wystarczająco dużo dobrych zawodników, żeby to nie było dla nas problemem - uciął.

Redakcja poleca

Polska - Holandia. Kadra Oranje dalej w budowie 

Van Gaal nie ustalił jeszcze ostatecznego składu na rozpoczynające się 20 listopada w Katarze mistrzostwa świata. - Myślę, że w czwartek i w niedzielę zobaczymy tych zawodników, którzy zagrają na mundialu, ale istotne będą też występy w klubach w najbliższym czasie. Poza tym jest paru piłkarzy, którzy świetnie prezentowali się w eliminacjach, ale ostatnio nie mogą złapać najwyższej formy. Niebranie ich pod uwagę nie byłoby właściwe - zaznaczył Holender.

Holandia zajmuje pierwsze miejsce w grupie 4. najwyższej dywizji. Zgromadziła 10 punktów. O trzy mniej ma Belgia, a Polska zajmuje trzecie miejsce z czterema. Tabelę zamyka Walia z jednym punktem. Czwartkowe spotkanie naszej reprezentacji z drużyną Oranje rozpocznie się o godzinie 20.45. W niedzielę biało-czerwoni zmierzą się z Walią w Cardiff, a "Pomarańczowi" zagrają w Amsterdamie z Belgią.

RadioZET.pl/PAP/mm/ krys/