Zamknij

Czesław Michniewicz powołał kadrę na Ligę Narodów. Jest kilka niespodzianek

12.09.2022 13:06

Czesław Michniewicz ogłosił powołania na mecze z Holandią i Belgią w Lidze Narodów. Selekcjoner dał szansę zawodnikom z ekstraklasy - Michałowi Skórasiowi i Mateuszowi Łęgowskiemu, a z powodu kontuzji poza kadrą znalazł się Matty Cash.

Liga Narodów. Czesław Michniewicz powołał kadrę na mecz z Holandią i Walią LISTA
fot. Beata Zawadzka/East News

Reprezentacja Polski w trakcie wrześniowego zgrupowania zmierzy się z Holandią i Walią. Pierwszy mecz rozegramy na Stadionie Narodowym w Warszawie, a na drugi będziemy musieli polecieć do Cardiff.  Podopieczni Czesława Michniewicza  rozpoczną zgrupowanie 19 września (poniedziałek).  W Lidze Narodów walczymy o utrzymanie w najwyższej dywizji - obecnie w tabeli wyprzedzamy o 3 oczka Walię, która jest ostatnia - ale także przygotowujemy się do mundialu.  Po wrześniowych spotkaniach reprezentacja zbierze się na zgrupowaniu dopiero w listopadzie, tuż przed mistrzostwami w Katarze. Wówczas najprawdopodobniej zagramy w meczu towarzyskim z Chile, a później wylecimy na mundial. 

- Od początku zgrupowania będziemy w Warszawie, a w sobotę 24 września polecimy do Cardiff. Tym razem nie planujemy zajęć na boisku KS ZWAR. Będziemy trenować na stadionie Legii i zrobimy dodatkowy trening na PGE Narodowym, oprócz tego tradycyjnego dzień przed meczem. Chcemy mieć jak najlepszą murawę, typowo piłkarską, a ta na Legii jest w bardzo dobrym stanie - powiedział team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski.

Powołania Czesława Michniewicza na mecze Ligi Narodów

Bramkarze: Szczęsny, Skorupski, Majecki, Drągowski
Obrońcy: Kiwior, Dawidowicz, Gumny, Bednarek, Glik, Wieteska, Bereszyński, Kędziora, Reca
Pomocnicy: Zalewski, Skóraś, Klich, Linetty, Łęgowski, Krychowiak, Piotrowski, Żurkowski, Frankowski, Kamiński, Zieliński, Grosicki, Sebastian Szymański, 
Napastnicy: Lewandowski, Piątek, Milik, Świderski

Mecz z Holandią rozegramy 22 września o 20:45, a z Walią zmierzymy się 25 września (godz. 20:45). 

RadioZET.pl