Zamknij

Lewandowski nie zagra w meczu Polska - Węgry. Zabraknie kluczowych piłkarzy

14.11.2021 11:25

Robert Lewandowski nie zagra w meczu Polska - Węgry kończącym el. MŚ 2022 - poinformował portal Łączy Nas Piłka. Poza napastnikiem Bayernu na PGE Narodowym nie wystąpi Kamil Glik.

Robert Lewandowski
fot. Andrew Surma/Sipa USA/East News

Robert Lewandowski nie zagra w meczu Polska - Węgry na PGE Narodowym. Poza kapitanem reprezentacji Polski w ostatnim spotkaniu el. MŚ 2022 zabraknie Kamila Glika. Taką decyzję podjął Paulo Sousa wraz z samymi piłkarzami.

- Robert od 9 października rozegrał aż 849 minut, a w całym sezonie już 1438. Intensywność jest więc bardzo duża. Selekcjoner wspólnie z zawodnikiem postanowili, że to dobry moment, aby Lewandowski odpoczął. Cel został zrealizowany, reprezentacja Polski zagra w barażach o mistrzostwa świata 2022 - przekazał rzecznik kadry Jakub Kwiatkowski.

Lewandowski i Glik nie zagrają w meczu Polska - Węgry

Jeśli chodzi o Kamila Glika, to obrońca jest zagrożony pauzą za żółte kartki. Gdyby został ukarany w meczu Polska - Węgry, nie mógłby pomóc drużynie w pierwszym meczu barażowym. - Tego chcemy uniknąć - przyznał Kwiatkowski.

W meczu z Węgrami zabraknie także Grzegorza Krychowiaka, który będzie pauzował za żółte kartki.

Polska - Węgry: Transmisja TV online el. MŚ. Gdzie oglądać na żywo?

Polska - Węgry na żywo odbędzie się w poniedziałek, 15 listopada. Relacja live zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl