Zamknij

Ważna decyzja Kuleszy ws. Sousy i MŚ 2022. To zaboli Portugalczyka

Maciej Walasek
19.04.2022 08:50

Paulo Sousa nie otrzyma wynagrodzenia za awans reprezentacji Polski na MŚ w Katarze. Cezary Kulesza ogłosił decyzję w rozmowie z "Rzeczpospolitą". Jednocześnie prezes PZPN wyjaśnił, że związek nadal czeka na pieniądze od FIFA, które zostaną wypłacone piłkarzom i sztabowi biało-czerwonych.

Paulo Sousa
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Paulo Sousa w czasie sprawowania funkcji selekcjonera reprezentacji Polski mógł pochwalić się kosmicznymi zarobkami, przewyższającymi kwotę, na jaką mógł liczyć m.in. Adam Nawałka. Po rozwiązaniu kontraktu pod koniec zeszłego roku PZPN zastrzegał, że portugalski szkoleniowiec nie otrzyma kolejnych pieniędzy w przypadku awansu Polski na mundial w Katarze.

- Sousa nie dostanie nawet na frytki. Kiedy postanowił opuścić reprezentację Polski i wyjechać do Brazylii zaczęły się trudne negocjacje dotyczące warunków rozwiązania umowy. Nie wyobrażałem sobie, żebyśmy w tej sytuacji jeszcze dopłacali do tego, że zostawił nas z dużym kłopotem. Nie mamy już z nim nic wspólnego, ani w sprawach prawnych, ani finansowych - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" Cezary Kulesza.

Jednocześnie prezes PZPN podkreślił, że gdy FIFA wypłaci związkowi wynagrodzenie za awans na , zawodnicy i członkowie sztabu otrzymają zasłużone premie.

"Sousa nie otrzyma wynagrodzenia za awans na MŚ w Katarze"

- Każdy finalista mundialu otrzymuje automatycznie 9 milionów dolarów oraz 1,5 miliona z przeznaczeniem na premie. Razem wychodzi 10,5 miliona dolarów. Z tej kwoty związek wypłaci piłkarzom i sztabowi reprezentacji premie za awans - tłumaczył.

Dopytywany o wysokość premii od kwoty, prezes PZPN odpowiedział, że informacja ma charakter poufny. Podkreślił, że „decyzję podejmie rada drużyny z Robertem Lewandowskim na czele. Oni mają swój wewnętrzny regulamin i zasady więc na pewno dokonają sprawiedliwego podziału”.

loader

RadioZET.pl/PAP