Zamknij

Kto pojedzie na MŚ w Katarze? Czesław Michniewicz wymienił kilku "pewniaków"

Paweł Żurek
08.09.2022 15:02

Czesław Michniewicz w rozmowie z Adamem Godlewskim z portalu I.pl potwierdził, że ma już w głowie listę kilkunastu zawodników, których na pewno zabierze na mistrzostwa w Katarze. Wśród nich wymienił oczywiście m.in. Lewandowskiego, Milika, Szymańskiego oraz Zielińskiego i czterech innych piłkarzy. - A resztę każdy może dopisać samodzielnie – powiedział selekcjoner.

Kto pojedzie na MŚ w Katarze? Czesław Michniewicz wymienił kilku "pewniaków"
fot. KENZO TRIBOUILLARD/AFP/East News

Czesław Michniewicz poinformował, że 18 zawodników może być już pewnych wyjazdu na mistrzostwa świata. - Takich, którzy jeśli unikną kontuzji i kontaktu z covidem, na pewno pojadę na te mistrzostwa – mówił selekcjoner, a prowadzący wywiad Adam Godlewski dodał: Czterech już wymieniłem: Lewandowski, Milik, Szymański, Zieliński.

Selekcjoner dopisał do tej listy kolejne nazwiska. - …Do tego są Szczęsny, Łukasz Skorupski, Kamil Glik, Janek Bednarek, i… dziesięciu innych pewniaków. Nie ma jednak sensu wymieniać teraz wszystkich nazwisk, choćby dlatego, żeby nie zapeszać. Zresztą każdy kibic, który śledzi kadrę, może samodzielnie dopisać pozostałe nazwiska – stwierdził Czesław Michniewicz.

Polska w Katarze najpierw zmierzy się z Meksykiem (22 listopada), potem zagramy z Arabią Saudyjską (26 listopada), a na koniec będziemy rywalizowali z Argentyną (30 listopada).

MŚ 2022. Kiedy zostanie ogłoszona kadra na mundial? 

Sztab polskiej kadry do 21 października będzie musiał ogłosić listę zawodników z szerokiego składu. Znajdzie się na niej 55 zawodników, w tym minimum czterech bramkarzy. Z tego grona później będzie wybrana ścisła mundialowa kadra. Jak podał portal weszlo.com te szerokie kadry nie będą mogły zostać opublikowane.

Skład 26-osobowej kadry, która pojedzie na mistrzostwa świata, trzeba ogłosić do 14 listopada.

loader

RadioZET.pl/PAB