Zamknij

Krychowiak dostał zgodę od UEFA. Będzie mógł zagrać z Anglią

30.03.2021 21:58

Grzegorz Krychowiak będzie mógł wystąpić w meczu Anglia - Polska w 3. kolejce eliminacji mistrzostw świata 2022. Pomocnik miał negatywny wynik testu na koronawirusa i dostał pozwolenie od UEFA na grę.

Grzegorz Krychowiak
fot. PAP/EPA

Krychowiak tuż po otrzymaniu zgody pojechał na lotnisko, skąd prywatnym samolotem uda się do Londynu. Pomocnik reprezentacji Polski rano miał pozytywny wynik testu na koronawirusa, ale z racji tego, że jest ozdrowieńcem test powtórzono. Wynik drugiej próby był już negatywny. Piłkarzowi pozostało czekać na decyzję ze strony UEFA. Federacja ostatecznie zezwoliła mu na występ w środowym meczu. Informację przekazał na Twitterze Tomasz Włodarczyk.

Grzegorz Krychowiak gotowy na mecz z Anglią

Obecność Krychowiaka w kadrze na spotkanie z Anglią jest świetną wiadomością dla trenera Paulo Sousy, który po meczu z Andora stracił już jednego kluczowego piłkarza. Poważnej kontuzji nabawił się Robert Lewandowski. Jak się okazało, przez uszkodzenie więzadła pobocznego prawego kolana będzie musiał pauzować aż cztery tygodnie. Przegapi przez to nie tylko mecz z Anglią, ale też między innymi starcia z PSG w 1/4 finału Ligi Mistrzów.

Mecz Anglia - Polska na Wembley odbędzie się już w środę. Początek o godzinie 20.45.