Obserwuj w Google News

Reprezentant Polski poddał się drugiej operacji. Koniec marzeń o mundialu

2 min. czytania
01.08.2022 08:57
Zareaguj Reakcja

Jak poinformował "The Athletic", Jakub Moder przeszedł drugą operację na kontuzjowane kolano, która praktycznie przekreśla jego szansę na udział w mistrzostwach świata w Katarze. O stanie zdrowia Polaka wypowiedział się dyrektor sportowy Brightonu.

Jakub Moder
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Jakub Moder w poprzednim sezonie Premier League doznał fatalnej kontuzji. Uraz Polaka w meczu z Norwich City nie pozwolił mu na zejście z boiska o własnych siłach. Dokonał tego z pomocą fizjoterapeutów. Następnie został zwieziony na noszach.

Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że pomocnik Brightonu doznał zerwania więzadeł w kolanie. Uraz był na tyle poważny, że potrzebna była operacja. Później klub nie informował, jak przebiega rehabilitacja. Jak się okazuje, reprezentant "Biało-czerwonych" poddał się drugiej operacji kontuzjowanego kolana, a konkretniej usunięcia zrostów.

Redakcja poleca

Moder bez szans na udział w MŚ 2022

Głos w tej sprawie zabrał również dyrektor sportowy "Mew" David Weir. - Od początku wiedzieliśmy, że kontuzja Modera jest poważna i należy do skomplikowanych i zawsze uważaliśmy, że nierealne jest oczekiwanie go z powrotem przed końcem tego roku kalendarzowego - zaznaczył.

- Kierownictwo i zespół medyczny klubu zaangażował Jakuba we wszystkie decyzje dotyczące jego planów leczenia i rehabilitacji, a ostatnio sześć tygodni rehabilitował się on w Polsce. Po powrocie do Anglii doświadczył pewnej sztywności i ograniczeń w ruchu, gdy zintensyfikował rehabilitację, więc przeszedł drugi zabieg chirurgiczny, aby złagodzić ten problem - poinformował.

- W pełni doceniamy chęć [Modera - przyp. red.] bycia dostępnym na mistrzostwa świata, ale zawsze byliśmy pewni, że szanse na to były zawsze bardzo małe. Jego rehabilitacja nadal przebiega zgodnie z planem, który pierwotnie przewidywaliśmy - zakończył.

RadioZET.pl/The Atheltic