Zamknij

Kołtoń potwierdza. Były trener reprezentacji Niemiec chce objąć Polskę

28.12.2021 10:16

Po niespodziewanej decyzji Paulo Sousy o chęci opuszczenia reprezentacji Polski w mediach zaczęto dyskutować, kto może być nowym selekcjonerem. Roman Kołtoń w programie "Prawda Futbolu" zdradził, że posadą zainteresowany jest były trener Bayernu i reprezentacji Niemiec.

Juergen Klinsmann i Joachim Loew
fot. Cathrin M/East News

Paulo Sousa jest praktycznie jedną nogą w Brazylii. Najprawdopodobniej podpisze kontrakt z Flamengo Rio de Janeiro. W tej sytuacji w polskich mediach żywiołowo omawiany jest temat nowego selekcjonera reprezentacji Polski.

Dobrą prasą cieszy się Adam Nawałka i to on jest postrzegany jako główny kandydat do objęcia biało-czerwonych. Poza nim do kadry przymierzani są m.in. Czesław Michniewicz, Michał Probierz czy Marek Papszun.

Niespodziewany kandydat do objęcia reprezentacji Polski

W programie "Prawda Futbolu" Roman Kołtoń przedstawił jednak szokującą kandydaturę. - Zdradzę, że zainteresowany pracą z reprezentacją Polski jest Juergen Klinsmann. Na miejscu Kuleszy szukałbym takich kontaktów. Postrzegam go przez lata pracy z reprezentacją Niemiec i Stanów Zjednoczonych. On ma selekcjonerskie doświadczenie - mówił.

Mistrz świata z 1990 roku ostatnio prowadził Herthę, z którą pożegnał się po niespełna czterech miesiącach. W jego dorobku trenerskim są m.in. doprowadzenie Stanów Zjednoczonych do 1/8 finału mistrzostw świata w Brazylii, a także trzecie miejsce na Euro 2006.

loader

RadioZET.pl/Roman Kołtoń