Zamknij

Kolejny piłkarz nie pojedzie do Kataru. Plan Michniewicza sypie się jak domek z kart

28.10.2022 20:05

Adam Buksa z powodu urazu stopy wypadł ze składu RC Lens na piątkowy mecz z Toulouse w Ligue 1. W związku z sytuacją reprezentanta Polski, jego wyjazd na mistrzostwa świata w Katarze stoi pod znakiem zapytania.

Adam Buksa
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Adam Buksa toczy walkę z czasem, gdzie stawką jest wyjazd na MŚ w Katarze. Pod koniec października 26-latek nie znalazł się w kadrze meczowej RC Lens na ligowy mecz z Toulouse. Jako że za blisko dwa tygodnie Czesław Michniewicz ma ogłosić ostateczną kadrę na mundial 2022, napastnik już na ostatniej prostej może wypaść z drużyny narodowej.

Przypomnijmy, że latem tego roku Buksa zamienił ligę MLS na francuską Ligue 1, podpisując kontrakt z Lens, które wykupiło go z New England Revolution za sześć milionów euro.

Adam Buksa nie pojedzie na MŚ do Kataru?

Tuż po zawarciu umowy napastnik nabawił się kontuzji, przez co do tej pory zagrał w czterech meczach, w których wybiegał z ławki rezerwowych. Po raz ostatni Buksa wybiegł na murawę 9 października w starciu z Lille.

Po tym, jak Jacek Góralski przegrał z kontuzją, w wyniku której wypadł ze składu do Kataru wydaje się, że Czesław Michniewicz nie będzie mógł skorzystać z następnego gracza. Selekcjoner biało-czerwonych w ataku będzie miał do dyspozycji Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika, Karola Świderskiego, Krzysztofa Piątka i Dawida Kownackiego. Przepustkę na MŚ otrzyma czterech z pięciu piłkarzy na tej pozycji.

loader

RadioZET.pl