Zamknij

Kolejne zakazy na mistrzostwach świata w Katarze. Za co grozi 7 lat więzienia?

21.06.2022 14:58

Mistrzostwa świata w Katarze wywołują masę kontrowersji. Już teraz wiadomo, że kibice będą musieli przestrzegać szeregu obostrzeń. "Daily Star" podaje, że kara 7 lat więzienia będzie grozić... kochankom.

MŚ 2022 w Katarze
fot. AP/Associated Press/East News

W trakcie tegorocznych mistrzostw świata w Katarze kibice będą musieli zmagać się z szeregiem zakazów. Na ten moment wiadomo, że organizatorzy zadbali o utrudniony dostęp do alkoholu, który najprawdopodobniej nie będzie sprzedawany na stadionach.

Społeczność LGBTQ+ również nie może liczyć na pobłażliwość. Katarczycy podkreślają bowiem, że wszelkie próby wsparcia wspominanej społeczności podczas meczów będzie mocno sankcjonowana. Już teraz na ulicach miast-organizatorów są wywieszane plakaty, które potępiają tego typu działania. Lista zakazów na tym się jednak nie kończy.

Organizatorzy Kataru wprowadzają drakońskie prawa

"Daily Star" informuje, że podczas mundialu muszą uważać także... kochankowie. Obowiązujące prawo jest bowiem bezwzględne - osoby, które dopuszczą się stosunku płciowego mogą na siedem lat trafić do więzienia, o ile nie są w związku małżeńskim.

Anglicy biją na alarm. Przywołano bowiem historię Paoli Schietekat, którą wykorzystano seksualnie, a następnie oskarżono o spółkowanie z mężczyzną, z którym nie była zaręczona.

loader

RadioZET.pl/Daily Star