Zamknij

Kamil Glik zablokował numer Paulo Sousy. Pokazał dowód

30.12.2021 14:26

Kamil Glik zablokował numer Paulo Sousy w swoim telefonie komórkowym. Piłkarz reprezentacji Polski na dowód zamieścił w swoich mediach społecznościowych wymownego screena.

Kamil Glik
fot. KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

O tym, że niektórzy reprezentanci Polski zablokowali w telefonach Sousę informował już Mateusz Borek. Teraz dowiedzieliśmy się, że jednym z nich jest Kamil Glik, do czego zresztą sam się przyznał.

Rozwiązanie kontraktu z Paulo Sousą

Portugalski trener w środę wieczorem przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Sousa sam poprosił o rozwiązanie kontraktu, by mógł podjąć pracę w brazylijskim Flamengo. Prezes PZPN, Cezary Kulesza, zgodził się na zerwanie umowy, ale pod warunkiem, że trener wypłaci związkowi odszkodowanie. Mówi się o kwocie nawet dwóch milionów złotych.

Sousa pracował w reprezentacji Polski od stycznia tego roku. Prowadził biało-czerwonych w piętnastu meczach. Wygrał sześć, pięć zremisował i cztery przegrał. Dowodził zespołem podczas Euro 2020, kiedy to Polacy nie wygrali ani jednego meczu i zajęli ostatnie miejsce w grupie ze Słowacją, Szwecją i Hiszpanią. W eliminacjach do MŚ 2022 zajął drugie miejsce, co dało prawo do gry w barażach. W nich Polska zagra na wiosnę z Rosją i potem - jeśli wygra - ze zwycięzcą spotkania Szwecja - Czechy.