Obserwuj w Google News

Wiemy, o co Anglicy oskarżyli Glika. Poszło o jeden gest

1 min. czytania
10.09.2021 17:07
Zareaguj Reakcja

Kamil Glik miał wykonać gest "naśladujący małpę" uważają angielscy piłkarze, którzy oskarżyli obrońcę reprezentacji Polski o rasizm - dowiedział się serwis WP Sportowe Fakty. Nadal nie milkną echa od środowego meczu biało-czerwonych na PGE Narodowym.

Kamil Glik i Jan Bednarek
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Od meczu Polska - Anglia na PGE Narodowym mijają dwa dni, emocje środowego spotkania dalej nie opadły. Głównie chodzi o sytuację z Kamilem Glikiem i oskarżeniami ze strony angielskich piłkarzy. Przypomnijmy, że w ostatniej akcji pierwszej połowy 33-latek w czasie starcia z Kyle Walkerem złapał rywala za gardło.

Zaraz po zakończeniu pierwszej części gry do obrońcy Benevento Calcio podbiegł Harry Maguire, który stanął w obronie kolegi z zespołu. Sędzia ukarał Glika i Maguire'a żółtą kartką, ale po meczu FIFA rozpoczęła śledztwo.

Polska - Anglia: Wiadomo, co zrobił Kamil Glik. Chodzi o jeden gest

Zawodnicy Garetha Southgate'a w przerwie spotkania oskarżyli polskiego piłkarza o rasizm, donosząc na gracza biało-czerwonych w przerwie meczu. Portal WP Sportowe Fakty dowiedział się, że Anglikom konkretnie chodzi o to, że Kamil Glik wykonał gest "naśladujący małpę", kierując go do najprawdopodobniej Walkera. Zdarzenie miał zauważyć Maguire i dlatego postanowił zainterweniować.

Specjalne oświadczenie w tej sprawie wydał Zbigniew Boniek, który napisał wprost, że oskarżenia są bezpodstawne i szkalujące dobre imię reprezentantów Polski. Dodatkowo rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski przekonywał, że taka sytuacja w ogóle nie miała miejsca.

RadioZET.pl