Zamknij

Kamil Glik wykazał się kapitalnym zachowaniem. Niewielu zwróciło na to uwagę

15.10.2021 13:10

Kamil Glik wykazał się bohaterską postawą w czasie meczu z Albanią. Obrońca Benevento Calcio zachował się jak prawdziwy lider biało-czerwonych, chroniąc kolegów przed atakiem miejscowych kibiców.

Kamil Glik
fot. Łączy Nas Piłka/Twitter

Kamil Glik od lat stanowi fundament polskiej defensywy. 33-letni zawodnik nie raz ratował reprezentację Polski, popisując się znakomitą dyspozycją w obronie. Nie inaczej było w czasie wyjazdowego meczu z Albanią w Tiranie. Mało tego, były gracz AS Monaco wykazał się czujnością po strzelonym golu.

Gdy Karol Świderski trafił do siatki rywali, a Polacy świętowali zdobytą bramkę, z trybun w kierunku biało-czerwonych zaczęły zmierzać butelki z wodą i inne przedmioty. Glik zareagował błyskawicznie, podbiegając do napastnika i chroniąc go, starał się zabrać go z niebezpiecznego miejsca. Moment przytoczył kanał Łączy Nas Piłka.

Albania oskarża Polaków po meczu el. MŚ 2022. Wydano oficjalny komunikat

Kamil Glik bohaterem biało-czerwonych, błyskawiczna reakcja po strzelonym golu [WIDEO]

- Ten moment, gdy na Twojego kumpla z drużyny lecą butelki, a Ty osłaniasz go własnym ciałem! Proszę Państwa, Kamil Glik - napisano.

Po meczu z Albanią FIFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne, po którym zostanie podjęta decyzja o ewentualnych karach dla tamtejszego związku piłki nożnej.

loader

RadioZET.pl