Zamknij

Sławomir Peszko potwierdził: Kamil Glik na ławce w meczu Węgry - Polska

25.03.2021 17:52

Kamil Glik rozpocznie mecz Wegry - Polska na ławce rezerwowych. Informację w programie Gość Radia ZET potwierdził Sławomir Peszko, który bezpośrednio rozmawiał z obrońcą włoskiego Benevento.

Kamil Glik
fot. PAP/EPA
  • Kamil Glik nie znajdzie się w składzie na mecz el. MŚ 2022 z Węgrami
  • Informację w programie Gość Radia ZET potwierdził Sławomir Peszko
  • Mecz Węgry - Polska odbędzie się w czwartek o godzinie 20.45

- Dziś rozmawiałem z Kamilem Glikiem. Pytałem, dlaczego bracia G - Glik i Grosicki na rezerwie? I tak zobaczyłem, że on nie do końca jest zadowolony. Zresztą każdy byłby niezadowolony z takiej roli. Dla niego to coś nowego, że nie będzie grał. Dostał informację, że taktyka jest dostosowana do rywala i zacznie mecz na ławce - powiedział Peszko.

Tym samym Paulo Sousa rozpoczyna pracę w roli szkoleniowca reprezentacji Polski od rewolucji w składzie. Do tej pory Kamil Glik miał niepodważalne miejsce w zespole i mało kto wyobrażał sobie linię defensywy bez niego. Decyzja trenera jest o tyle zaskakująca, że nowy selekcjoner zamierza grać trójką środkowych obrońców.

Eliminacje MŚ 2022. Skład na mecz Węgry - Polska

Kto zajmie miejsce Glika w składzie? Wszystko wskazuje na to, że trzyosobowy blok obronny utworzą Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek i Paweł Dawidowicz. Na tzw. wahadłach wspierać ich mają Arkadiusz Reca i Sebastian Szymański. Dostępu do bramki będzie natomiast strzegł Wojciech Szczęsny.

Mecz Węgry - Polska będzie nie tylko debiutem Paulo Sousy w roli selekcjonera reprezentacji Polski, ale też pierwszym meczem biało-czerwonych w eliminacjach mistrzostw świata 2022. W niedzielę kolejnym rywalem Roberta Lewandowskiego i spółki będzie Andora. 31 marca przyjdzie czas na wielki hit, czyli starcie z Anglią na Wembley.

Mecz Węgry - Polska na żywo na sport.radiozet.pl. Relacja live od godz. 20.45.