Zamknij

Juror Złotej Piłki nie wytrzymał. "To jeden z największych nieudaczników"

26.10.2022 18:53

Jeden z jurorów plebiscytu o Złotą Piłkę udzielił wywiadu portalowi sport.pl, w którym bardzo krytycznie wypowiedział się o reprezentacji Polski. Przy okazji wytłumaczył, dlaczego jego zdaniem Robert Lewandowski za rok również nie wygra nagrody dla najlepszego piłkarza świata.

Robert Lewandowski
fot. Francois Mori/Associated Press/East News

W tegorocznym plebiscycie Złotej Piłki Robert Lewandowski zajął dopiero czwarte miejsce. Zwyciężył Karim Benzema, co nie było jednak zaskoczeniem dla środowiska piłkarskiego.

Wielu zadaje sobie pytanie, czy kapitan reprezentacji Polski będzie jeszcze kiedyś w stanie sięgnąć po nagrodę dla najlepszego piłkarza na świecie. W to nie wierzy na pewno Vladimir Novakovic, serbski dziennikarz, który był jednym z jurorów plebiscytu magazynu "France Football".

Juror Złotej Piłki ostro o Lewandowskim i reprezentacji Polski

- Muszę być szczery i przyznać, że cała nadzieja Roberta Lewandowskiego na kolejną Złotą Piłkę opiera się na zdobyciu przez reprezentację Polski mistrzostwa świata w Katarze. Trudno sobie to wyobrazić. A Barcelona Polakowi na pewno nie pomoże, jeśli spadnie do Ligi Europy - powiedział portalowi sport.pl serbski dziennikarz.

Novakovic nie tylko nie wierzy, że nasza kadra osiągnie cokolwiek na mundialu w Katarze, ale nie szczędzi również cierpkich słów o biało-czerwonych. Dziwi go bowiem, że - mimo iż w Polsce od lat gra taki piłkarz jak "Lewy" - reprezentacja kraju znad Wisły ciągle zawodzi w wielkich turniejach.

- Polska powinna być traktowana jako jeden z największych nieudaczników w międzynarodowym futbolu XXI wieku. To w dużym stopniu wyjaśnia, jak trudne jest dążenie Roberta Lewandowskiego do indywidualnych zaszczytów - stwierdził Serb.

loader

RadioZET.pl/sport.pl