Jest kandydat do pracy we Flamengo. Paulo Sousa ma poważnego konkurenta

28.12.2021 12:26

Benfica rozstaje się z trenerem Jorge Jesusem, który pracował w klubie od ponad roku. Według mediów portugalski szkoleniowiec jest jednym z kandydatów do objęcia funkcji opiekuna Flamengo, co oznacza, że Paulo Sousa ma konkurenta w walce o pracę w tym klubie. A obecny selekcjoner wciąż nie podpisał żadnej umowy, która łączy go z Brazylijczykami. 

Jorge Jesus Benfika Paulo Sousa Flamengo
fot. PAP

Jorge Jesus zostaje zwolniony z Benfiki, a w najbliższym meczu zastąpi go trener drużyny B, Nélson Veríssimo - poinformowały portugalskie media. Ta decyzja była dość niespodziewana – zespół z Lizbony czeka bowiem mecz z FC Porto, który odbędzie się 30 grudnia.

Porto jest w tej chwili liderem portugalskiej Ligi Bwin – w tabeli wyprzedza Benficę o 4 punkty.

Jak donosiły media, po ostatnim meczu tych drużyn zakończonym porażką drużyny Jorge Jesusa trener pokłócił się z gwiazdą zespołu Pizzim, a następnie odsunął go od drużyny. W sprawie interweniował Rui Costa, były zawodnik AC Milanu, a obecnie prezes klubu z Lizbony. Jak poinformowało weszło.com, dziś odbyło się spotkanie Jesusa z władzami Benfiki (w tym z Ruim Costą), gdzie ustalane są warunki rozstania.

Paulo Sousa będzie miał konkurenta w walce o pracę

Sprawa Jorge Jesusa może mieć znaczenie dla polskiego kibica, bo portugalski trener po zwolnieniu z miejsca zostanie jednym z kandydatów do objęcia funkcji trenera we Flamengo. Klub nie podpisał jeszcze umowy z Paulo Sousą, więc władze mogą jeszcze zmienić zdanie. 

Według doniesień portugalskich mediów Sousa porozumiał się w sprawie zatrudnienia we Flamengo, ale na razie z klubem łączy go jedynie ustna umowa.

Paulo Sousa chce odejść z kadry

W niedzielę Cezary Kulesza, prezes PZPN-u poinformował, że Sousa poprosił o rozwiązanie kontraktu z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. "To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie (...). Stanowczo odmówiłem" - napisał na Twitterze.

"Dziś zostałem poinformowany przez Paulo Sousę, że chce rozwiązać za porozumieniem stron kontrakt z PZPN z powodu oferty z innego klubu. To skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie, niezgodne z wcześniejszymi deklaracjami trenera. Dlatego stanowczo odmówiłem" - napisał Kulesza.

loader

RadioZET.pl/PAB