Zamknij

Jest decyzja ws. barażowego meczu MŚ 2022. Walkower dla Polski

08.03.2022 20:08

FIFA podjęła decyzję ws. meczu barażowego o awans do MŚ 2022 pomiędzy Rosją a Polską. Biało-czerwoni otrzymali zwycięstwo walkowerem i bez gry awansowali do finałowej rundy, w której zmierzą się ze zwycięzcą pary Szwecja - Czechy.

Rosja - Polska
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Polski otrzymała tym samym tzw. wolny los. FIFA analizowała wcześniej, by w miejsce wyrzuconej za rozpętanie wojny w Ukrainie Rosji dać szansę gry innej reprezentacji, ale ostatecznie zdecydowała się po prostu przyznać biało-czerwonym zwycięstwo walkowerem.

Kiedy finał baraży o awans do MŚ 2022?

Tym samym od awansu na mundial w Katarze kadrę dzieli tylko jedno spotkanie. W nim 29 marca Polska zagra w Chorzowie z Czechami lub Szwecją.

loader

Niewykluczone, że 24 marca, kiedy miał odbyć się mecz z Rosją, biało-czerwoni zorganizują spotkanie towarzyskie. Trudno jednak w tej chwili mówić o potencjalnym rywalu, gdyż większość reprezentacji ma już zaplanowane spotkanie na ten termin.

Ten mecz byłby debiutem Czesława Michniewicza w roli trenera reprezentacji Polski. Przypomnijmy, że były trener Legii Warszawa zastąpił na stanowisku Paulo Sousę, który zdecydował się porzucić kadrę na rzecz pracy w brazylijskim Flamengo.

RadioZET.pl