Zamknij

Jakub Świerczok wydał oświadczenie. Zaprzecza, by stosował doping

11.12.2021 14:10

Jakub Świerczok wydał oświadczenie w związku z podejrzeniem stosowania dopingu. Napastnik reprezentacji Polski i japońskiego Nagoya Grampus zaprzeczył, jakoby kiedykolwiek złapał przepisy. "Nigdy nie stosowałem jakichkolwiek niedozwolonych środków dopingujących" - napisał piłkarz.

Jakub Świerczok wydał oświadczenie
fot. SYLWIA DABROWA/Polska Press/East News

Jakub Świerczok, 6-krotny reprezentant Polski w piłce nożnej, w piątek został zawieszony przez Azjatycką Konfederacją Piłkarską (AFC) z powodu pozytywnego wyniku testu antydopingowego przeprowadzonego 17 października po przegranym przez Nagoyę spotkaniu azjatyckiej Ligi Mistrzów z koreańskim FC Pohang Steelers (0:3). AFC wszczęła postępowanie dyscyplinarne, po którym wymierzy ostateczną karę zawodnikowi.

Napastnik, który 28 grudnia będzie obchodził 29. urodziny, nie składa jednak broni i zamierza dowieźć, że jest niewinny. Pierwszym krokiem ma być oświadczenie opublikowane w sobotę na Instagramie.

Oświadczenie Jakuba Świerczoka

"Oświadczam, iż nigdy nie stosowałem jakichkolwiek niedozwolonych środków dopingujących. W trakcie mojej kariery wielokrotnie byłem poddawany kontrolom antydopingowym (w tym w trakcie EURO 2020 w czerwcu 2021 roku) i wszystkie dotychczasowe kontrole kończyły się wynikiem negatywnym. Jednocześnie deklaruję chęć pełnej współpracy ze stosownymi organami antydopingowymi i podejmę wszelkie możliwe kroki w celu wyjaśnienia niniejszej sprawy" - napisał reprezentant Polski, uczestnik Euro 2020 (2021).

Jakub Świerczok w tym sezonie rozegrał 21 meczów we wszystkich rozgrywkach i zdobył 12 goli.

RadioZET.pl