Zamknij

Kadrowicz może stracić miejsce w składzie. Selekcjoner: chcę się z nim spotkać

04.08.2022 07:56

Grzegorz Krychowiak z powodu gry w Arabii Saudyjskiej może mieć problem z grą w pierwszym składzie reprezentacji na mundialu – nie ukrywał Czesław Michniewicz podczas spotkania organizowanego przez KTS Weszło. Wszystko przez to, że sezon w Saudi Professional League zakończy się miesiąc przed rozpoczęciem mistrzostw.

Grzegorz Krychowiak może stracić miejsce w kadrze. "Chcę się z nim spotkać"
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Czesław Michniewicz podkreślił, że będzie chciał rozmawiać z Krychowiakiem o jego sytuacji. - Czy on zagra na mistrzostwach świata? Też chciałbym to wiedzieć. Jest taki problem, że on będzie teraz grał w Arabii Saudyjskiej. Jego liga startuje 25 sierpnia. Do mistrzostw świata zagra maksymalnie osiem meczów i 15 października zakończy sezon. My dopiero za miesiąc, 22 listopada gramy z Meksykiem. Nie wiem, co on będzie robić przez ten miesiąc i w jakiej dyspozycji będzie. Wybieram się do niego. W tej chwili przebywa w Hiszpanii na obozie. Chcę się z nim spotkać i jak najszybciej porozmawiać – powiedział selekcjoner podczas spotkania organizowanego przez KTS Weszło Warszawa.

Grzegorz Krychowiak na początku lipca uzgodnił warunki rocznego kontraktu w Al-Shabab, klubie ze stolicy Arabii Saudyjskiej – Rijadu. Prowadzi go Claudio Prates, były szkoleniowiec brazylijskiej Bahii. W szatni Al-Shabab oprócz Krychowiaka jest także Alfred N'Diaye, były zawodnik Villarrealu, Betisu i Wolverhampton, a także Evar Banega, znakomitego argentyński pomocnik grający wcześniej m.in. w Sevilli, Valencii, Atletico i Interze Mediolan.

Dzieci, które zadawały pytania selekcjonerowi, były też zainteresowane taktyką na mecz z Argentyną, w której składzie zagra Lionel Messi. – Jak myślisz? Autobusik (śmiech)! Najpierw zagramy z Meksykiem, to będzie bardzo ważne spotkanie. Później mierzymy się z Arabią Saudyjską i zobaczymy, ile punktów będziemy mieć po dwóch meczach. Od tego będzie zależeć nasza taktyka na Argentynę. Chciałeś zapytać, kto będzie krył Messiego i czy Góralski? Pewnie tak - żartował selekcjoner, cytowany przez TVP Sport.

loader

RadioZET.pl/TVP Sport/