Obserwuj w Google News

Gigant odwraca się od Rosji. Adidas zawiesza współpracę z reprezentacją

1 min. czytania
01.03.2022 15:20
Zareaguj Reakcja

Adidas zawiesił współpracę z piłkarską reprezentacją Rosji. Niemiecka firma nie będzie już sponsorem technicznym Sbornej i nie będzie dostarczać jej koszulek. To kolejny wielki cios wymierzony w rosyjski sport w związku z wojną w Ukrainie.

Adidas, Rosja
fot. KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Rosyjska agresja militarna na Ukrainę ma swoje konsekwencje także w świecie sportu. Najpierw UEFA odebrała Petersburgowi prawo do organizacji finału Ligi Mistrzów, później FIFA wykluczyła reprezentację Rosji z udziału w piłkarskich mistrzostwach świata, a we wtorek prawo do organizacji mundialu odebrała Sbornej Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB).

Adidas zawiesił współpracę z reprezentacją Rosji

Do bojkotu rosyjskiego sportu dołączył teraz adidas. Niemiecki producent odzieży sportowej zawiesił współpracę z krajem ze stolicą w Moskwie. Informację podała agencja AFP.

W świecie sportu pojawia się coraz więcej decyzji dotyczących wykluczenia sportowców tego kraju z wielkich imprez. Taką rekomendację podał w poniedziałek Międzynarodowy Komitet Olimpijski. We wtorek reprezentantów Rosji i Białorusi ze swoich zawodów wykluczyły m.in. FIS (Międzynarodowa Federacja Narciarska) i AusCycling (Australijski Związek Kolarski), który nie dopuści ich do startów w mistrzostwach świata.

RadioZET