Zamknij

FIFA wyrzuci Rosję z baraży o MŚ? Znamy już nowego rywala Polski

26.02.2022 10:58

Reprezentacja Polski może mieć nowego rywala w barażach o awans do mistrzostw świata 2022, jeśli Rosja zostanie wykluczona. Już teraz wiemy, że na 99 procent będą to Węgrzy.

Reprezentacja Polski
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

W sobotę rano prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza, przekazał, że w związku z atakiem Rosji i wojną w Ukrainie biało-czerwoni nie mają zamiaru przystępować do meczu ze Sborną w Moskwie, który zaplanowany jest na 24 marca i będzie naciskać w tej sprawie w rozmowach FIFA.

loader

Węgry nowym rywalem Polski w barażach o awans do MŚ 2022?

Jak przekazał na Twitterze Wojciech Frączek, jeśli FIFA ostatecznie wyrzuci Rosję z rozgrywek, jej miejsce na 99 procent zajmie reprezentacja Węgier i to ona będzie rywalem Roberta Lewandowskiego i spółki. To w oparciu o ranking zwycięzców grup Ligi Narodów.

Przypomnijmy, że w tej samej drabince baraży o awans do MŚ oprócz Rosji i Polski znalazły się Czechy i Szwecja, które popierają postulat Cezarego Kuleszy i także nie zamierzają grać w Moskwie.

- Koniec ze słowami, czas na czyny! W związku z eskalacją agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, reprezentacja Polski nie zamierza rozegrać barażowego meczu z rep. Rosji. To jedyna słuszna decyzja. Prowadzimy rozmowy z federacjami ze Szwecji i Czech, aby przedstawić FIFA wspólne stanowisko - czytamy w komunikacie Kuleszy.

Prezesa PZPN popierają liderzy naszej kadry z Robertem Lewandowskim i Kamilem Glikiem na czele.

RadioZET.pl