Obserwuj w Google News

Będzie kara za zachowanie Albańczyków? FIFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne

1 min. czytania
13.10.2021 23:10
Zareaguj Reakcja

Zachowanie kibiców reprezentacji Albanii nie pozostanie bez konsekwencji. FIFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne, po którym zostanie podjęta decyzja o ewentualnych karach dla albańskiego związku piłki nożnej.

FIFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne. Kibice Albanii mogą zostać ukarani
fot. PAP/Leszek Szymański

W FIFie po meczu trwała analiza raportów meczowych, opisujących incydenty z meczu Albania - Polska i Anglia - Węgry. Przypomnijmy, że w meczu naszej kadry chodziło o sytuację z 77 minuty. Wówczas kibice gospodarzy obrzucil kadrowiczów Paulo Sousy  butelkami, zapalniczkami, a nawet telefonem. Doszło do tego, gdy  Karol Świderski wraz z pozostałymi reprezentantami cieszył się z gola na 1:0.

W środę po południu FIFA poinformowała o dalszych krokach, które zostały podjęte w sprawie incydentów podczas wtorkowych meczów. „Po analizie raportów meczowych FIFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne w sprawie meczu Albania – Polska i  Anglia – Węgry” – czytamy w oświadczeniu, które przesłała federacja.

Redakcja poleca

Albania - Polska. FIFA: zachowanie kibiców Albanii było "obrzydliwe"

Zanim zapadną decyzje dot. ewentualnych kar dla kibiców Albanii, FIFA jednoznacznie potępiła ich zachowanie, nazywając je "obrzydliwym".

- Federacja kategorycznie potępia incydenty w trakcie meczów Anglia – Węgry oraz Albania – Polska. FIFA odrzuca jakiekolwiek formy dyskryminacji i napaści oraz deklaruje politykę zero tolerancji dla takich obrzydliwych zachowań – czytamy w oświadczeniu, które otrzymaliśmy.

RadioZET.pl/PAB