Zamknij

Szwecja musi rozegrać mecz, którego nie chce. Wszystko przez prawa telewizyjne

17.08.2021 08:50

Reprezentacja Szwecji jest zmuszona rozegrać we wrześniu spotkanie towarzyskie w okresie pomiędzy dwoma meczami eliminacji do mistrzostw świata 2022. Znacznie wcześnie sprzedane zostały bowiem prawa do transmisji telewizyjnych.

Szwecja musi rozegrać mecz, którego nie chce. Wszystko przez prawa telewizyjne
fot. LEE SMITH/AFP/East News

Reprezentacja Szwecji prowadzona przez Janne Anderssona rozegra we wrześniu dwa mecze eliminacji MŚ, 2. w Sztokholmie z Hiszpanią i 8. w Atenach z Grecją. Na 5 września zaplanowane jest natomiast spotkanie towarzyskie, z którego nie można się już wycofać. Rywalem Szwedów będzie najprawdopodobniej Uzbekistan.

- Innego przeciwnika na razie nie znaleźliśmy, ponieważ prawie wszystkie drużyny rozgrywają jakieś mecze, a w tym dniu musimy wystąpić w spotkaniu, którego absolutnie nie chcemy. Jest to dla nas wyjątkowo niewygodne, sytuacja stała się jednak podbramkowa i nie mamy wyjścia. Nie chcemy, ale musimy - wyjaśnił kierownik reprezentacji ”Trzech Koron” Stefan Pettersson portalowi fotbollskanalen.se.

Wyjaśnił, że ”prawa do transmisji z tego spotkania nabyła stacja komercyjna i musi go wyemitować, a my sprzedaliśmy im ten mecz już dawno temu”.

El. MŚ 2022. Szwecja na drugim miejscu w tabeli

Szwecja wylosowana została w grupie B, w której jej przeciwnikami są Hiszpania, Grecja, Gruzja i Kosowo.

Po dwóch meczach Szwecja zajmuje w tabeli drugie miejsce z 6 punktami. Hiszpania ma o jeden więcej, lecz rozegrała już trzy spotkania.

loader

RadioZET.pl/PAP/Zbigniew Kuczyński