Zamknij

Ekwador wyrzucony z MŚ w Katarze? FIFA nie cofnie swojej decyzji

Maciej Walasek
10.06.2022 20:41

FIFA postanowiła, że reprezentacja Ekwadoru zachowa swoje miejsce na MŚ w Katarze. W piątek Międzynarodowa Federacja Piłkarska odrzuciła protest chilijskiej federacji, która przekonywała, że jeden z piłkarzy nie miał prawa grać w drużynie narodowej z powodu fałszywych dokumentów.

piłkarze Ekwadoru
fot. Pool Getty/Associated Press/East News

FIFA w maju zajęła się sprawą Byrona Castillo. Chilijska federacja piłkarska uważała, że 23-latek nie miał prawa występować w ekwadorskiej drużynie, ponieważ był Kolumbijczykiem. Działacze tłumaczyli, że obrońca sfałszował swój paszport i akt urodzenia, utrzymując, że mają dowody na to, iż Castillo urodził się w kolumbijskim Tumac w 1995 roku, a nie w ekwadorskim mieście Playas trzy lata później.

W związku z tym FIFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne nie tylko przeciwko Ekwadorowi, ale i samemu piłkarzowi. W piątek zarzuty zostały oddalone. Jednak sprawa wcale nie musi się zakończyć, bo Chilijczycy wciąż mają prawo odwołać się od decyzji do Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

Ekwador zachował miejsce na MŚ w Katarze po oskarżeniach Chile

Byron Castillo rozegrał osiem meczów w eliminacjach MŚ. Zespół Gustava Alfara zdobył 14 z 26 punktów, co finalnie dało im czwarte miejsce w kwalifikacjach, czyli ostatnie gwarantujące bezpośredni awans na katarski mundial.

Ekwador w grupie A zmierzy się z gospodarzami - Katarem, Holandią i Senegalem. MŚ w Katarze odbędą się w dniach 21 listopada - 18 grudnia.

loader

RadioZET.pl