,

Damian Szymański nie trenuje z kadrą. Problemy kolejnego piłkarza

06.10.2021 13:44

Damian Szymański nie bierze udziału w treningach razem z pozostałymi graczami reprezentacji Polski. Pomocnik zmaga się z kontuzją, co potwierdził w rozmowie z PAP Jakub Kwiatkowski rzecznik PZPN.

Damian Szymański i Grzegorz Krychowiak
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER /East News

Damian Szymański nie pojawił się na środowym treningu reprezentacji Polski, która przygotowuje się do meczów eliminacyjnych do mistrzostw świata 2022. Dzisiejsze zajęcia były dużo intensywniejsze od poprzednich zajęć. 26-latek nie był obecny na ćwiczeniach. Jak potwierdził Jakub Kwiatkowski w rozmowie z PAP, pomocnik AEK Ateny spędził ten czas z fizjoterapeutą.

- Damian boryka się z kontuzją od około dwóch tygodni. Dzisiaj znów został w hotelu z fizjoterapeutą - podkreślił rzecznik kadry.

Polska - San Marino: Kiedy mecz el. MŚ 2022? DATA, GODZINA

Wcześniej rokowania dotyczące powrotu do gry tego zawodnika były dość optymistyczne, ale do meczów zostało coraz mniej czasu i w tej chwili nie wiadomo, czy będzie do dyspozycji Paulo Sousy.

Damian Szymański z urazem. Problemy zdrowotne Glika

Na uraz kolana narzeka Kamil Glik, ta kontuzja ciągnie się za nim już od poprzedniego zgrupowania reprezentacji. Doświadczony obrońca uczestniczył we wtorkowym i środowym treningu, ale część ćwiczeń wykonywał indywidualnie.

Polska - San Marino: Transmisja TV. Gdzie obejrzeć mecz na żywo online?

Na szczęście dla biało-czerwonych najpierw ich rywalem będzie San Marino, czyli ostatni zespół w światowym rankingu (210. miejsce). Wydaje się więc, że Sousa może pozwolić sobie na oszczędzanie niektórych piłkarzy przed meczem z Albanią.

Na zgrupowaniu nie ma jeszcze Łukasza Fabiańskiego, który dotrze około godz. 17. Sytuacja 36-letniego bramkarza jest inna niż pozostałych kadrowiczów. Golkiper West Ham United już wcześniej zdecydował o zakończeniu kariery w reprezentacji, a oficjalnie pożegna się w meczu z San Marino.

Polska - San Marino na żywo odbędzie się w sobotę, 9 października. Relacja live zostanie przeprowadzona na sport.radiozet.pl.

loader

RadioZET.pl/PAP

Logo radiozet Dzieje się