,

Kolejne problemy Sousy. Damian Szymański nie zagra w najbliższych meczach

08.10.2021 13:13

Damian Szymański z powodu naciągnięcia więzadła krzyżowego w kolanie nie zagra w najbliższych meczach eliminacji MŚ 2022 z San Marino (9.10, Warszawa) i z Albanią (12.10, Tirana) - potwierdził na konferencji prasowej selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa. To kolejny problem dla Portugalczyka.

Damian Szymański kontuzjownay
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews
  • Damian Szymański nie zagra w meczach el. MŚ 2022 z San Marino i Albanią
  • Pomocnik AEK Ateny zmaga się z kontuzją kolana
  • To kolejny gracz, który nie będzie do dyspozycji Paulo Sousy podczas najbliższych spotkań

Damian Szymański we wrześniu powrócił do reprezentacji Polski po 3-letniej przerwie. W meczu z Anglią wszedł na boisko w 68. minucie w miejsce Grzegorza Krychowiaka, a w ostatnich sekundach przesądził o remisie, zdobywając gola na 1:1 po centrze Roberta Lewandowskiego. Udanymi występami w drużynie narodowej i klubowej (AEK Ateny) zapracował na kolejne powołanie. Niestety ostatecznie w najbliższych spotkaniach nie wystąpi z powodu urazu kolana.

- Damian Szymański na pewno nie zagra. Potrzebuje więcej czasu, aby dojść do formy po kontuzji - powiedział Paulo Sousa na konferencji prasowej. - Przeprowadziliśmy kolejne badania i mogę potwierdzić, że nie będzie do naszej dyspozycji w tych dwóch meczach - dodał.

Polska - San Marino: Kontuzje w polskim zespole

To kolejny problem dla selekcjonera nie tylko przed meczem z San Marino, ale również przed znacznie trudniejszym starciem z Albanią w Tiranie. Wcześniej z powodu kontuzji ze składu wypadli Maciej Rybus, Bartłomiej Drągowski i Arkadiusz Reca. Ponadto powołania nie otrzymali powracający już do gry Arkadiusz Milik i Nicola Zalewski, który niedawno musiał zmierzyć się ze śmiercią taty Krzysztofa.

W meczu z San Marino między słupkami stanie Łukasz Fabiański, dla którego będzie to pożegnalne spotkanie w narodowych barwach. Na trybunach PGE Narodowego zasiądzie ok. 56 tys. widzów.

loader

RadioZET.pl

Logo radiozet Dzieje się