Zamknij

Sztab kadry wyjeżdża na zgrupowanie. To tam będzie się przygotowywał do MŚ

Krzysztof Sobczak
30.09.2022 16:35

Czesław Michniewicz wraz ze swoim sztabem szkoleniowym w połowie października uda się do Arłamowa na zgrupowanie przed mistrzostwami świata w Katarze. To tam odbędzie się analityczna część przygotowań do mundialu.

Czesław Michniewicz w Arłamowie będzie przygotowywał się do MŚ 2022
fot. Beata Zawadzka/East News

Arłamów od lat stanowi bazę dla reprezentacji Polski. To tam drużyna wraz z Adamem Nawałką przygotowywała się do mistrzostw Europy 2016 i mundialu w 2018 roku. Teraz z tego miejsca skorzysta Czesław Michniewicz i jego sztab.

- Wkraczamy w decydującą fazę przygotowań do mistrzostw świata. Razem ze sztabem szukaliśmy miejsca, gdzie w komfortowych warunkach, w ciszy i z dala od zgiełku, będziemy mogli skupić się na przygotowaniach i przeprowadzić analityczną pracę poprzedzającą nasz wyjazd do Kataru. Dlatego wybraliśmy Arłamów, który oferuje takie warunki, a ponadto ma bardzo duże doświadczenie w pracy z reprezentacją Polski - powiedział selekcjoner, cytowany przez portal laczynaspilka.pl.

Michniewicz w Arłamowie

Zgrupowanie sztabu szkoleniowego reprezentacji Polski odbędzie się w dniach 10-16 października, a zatem na nieco ponad miesiąc przed pierwszym meczem w Katarze z Meksykiem (22 listopada). Cztery dni później biało-czerwony zmierzą się z Arabią Saudyjską, a na zakończenie rywalizacji w grupie C zagrają z Argentyną (30.11).

loader

Dwa zadania postawione przed Czesławem Michniewiczem kadra już wykonała. W marcu pokonała Szwecję 2:0 i z baraży awansowała na mundial. We wrześniu drużyna zapewniła sobie utrzymanie w Dywizji A Ligi Narodów UEFA. Celem nadrzędnym jest jednak udany występ na MŚ 2022 w Katarze, czyli przynajmniej wyjście z grupy.

RadioZET.pl/laczynaspilka.pl