Obserwuj w Google News

Czerczesow przejmie reprezentację Polski? Przyjaciel Rosjanina się wygadał

1 min. czytania
09.12.2021 09:44
Zareaguj Reakcja

We wtorek Adam Mieszkowski - przyjaciel, asystent i tłumacz Stanisława Czerczesowa z okresu prowadzenia Legii Warszawa - udzielił obszernego wywiadu na łamach portalu matchtv.ru. Przytoczył wiele anegdot na temat byłego rosyjskiego selekcjonera, a także ocenił jego szansę na przejęcie reprezentacji Polski. 

Stanisław Czerczesow
fot. PAWEL RELIKOWSKI / POLSKAPRESS/Polska Press/East News

Mieszkowski pytany o to, czy reprezentacja Polski powinna zmienić selekcjonera, odpowiada stanowczo. Krytykuje Paulo Sousę za brak pracy w Polsce oraz nieoglądanie meczów PKO Ekstraklasy. Podkreśla jednocześnie, jak absurdalne decyzje podejmuje obecny trener "Biało-Czerwonych", co jego zdaniem jest wyrazem braku szacunku. 

Następnie porusza wątek Czerczesowa i kadry narodowej. Zdaniem Mieszkowskiego, były reprezentant "Sbornej" chciałby objąć kadrę Polski. - Ma różne propozycje i czeka bez pośpiechu. Dlaczego według mnie powinien trenować reprezentację Polski? Po pierwsze, będzie to dla nas ogromny plus. Po drugie, sam tego chce. Nie powiedział mi wprost, ale czuję to pragnienie. 

Redakcja poleca

Mieszkowski: "Dla Czerczesowa pieniądze nie są najważniejsze w życiu"

Czerczesow cieszy się dobrą reputacją w Polsce. Rosjanin wyraźnie przyczynił się do sukcesu Legii Warszawa w sezonie 2015/2016, która sięgnęła po mistrzostwo i krajowy puchar.

Były asystent wątpi w ewentualny powrót na ławkę trenerską w Legii. Zdaniem Mieszkowskiego, objęcie teraz sterów "Wojskowych" byłoby nierozważne, a nawet lekkomyślne. - Po co wracać teraz? Nie ma szans na mistrzostwo, a nawet nie da się godnie zakończyć sezonu - dodał. 

RadioZET.pl/matchtv.ru