Obserwuj w Google News

Wielkie nazwisko chce objąć Polaków. Tak bogatego CV nie miał nikt

2 min. czytania
27.01.2022 09:11
Zareaguj Reakcja

Jeszcze kilka dni poczekamy, zanim otrzymamy oficjalną informację, kto będzie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Najwyżej notowany jest Andrij Szewczenko, jednak niedawno nowe nazwisko wpłynęło do PZPN-u. Jak podaje Piotr Koźmiński z WP Sporotwe Fakty, chętny do objęcia biało-czerwonych jest Claudio Ranieri.

Claudio Ranieri
fot. Simon Cooper/Press Association/East News

Andrij Szewczenko zdaje się być najbardziej ceniony przez Cezarego Kuleszę. Nieoficjalnie prezes PZPN-u jest po słowie z Ukraińcem, chociaż w tle dalej istnieją możliwości w postaci Adama Nawałki oraz Jana Urbana. Czasu jest coraz mniej, bo prezentacja nowego selekcjonera reprezentacji Polski zaplanowana jest na 31 stycznia na Stadionie Narodowym.

I choć Kulesza prawdopodobnie jest na ostatniej prostej przy wyborze zastępcy Paulo Sousy, to wciąż spływają do niego nowe, niespodziewane kandydatury. Jedną z nich jest utytułowany Włoch - Claudio Ranieri, który niedawno stracił pracę w Watfordzie.

Redakcja poleca

Ranieri chętny objąć reprezentację Polski

Z informacji portalu WP Sportowe Fakty wynika, że CV 70-latka trafiło na stół prezesa polskiego związku. Nie ma co ukrywać, że spośród wszystkich nazwisk, które były rozpatrywane, taka opcja byłaby świetna, patrząc pod kątem doświadczenia. Ranieri w przeszłości prowadził m.in. Napoli, Atletico Madryt, Chelsea czy Juventus. Udało mu się nawet zdobyć w sensacyjny sposób z Leicester City mistrzostwo Anglii w sezonie 2015/2016 (został wtedy wybrany trenerem roku FIFA).

Szanse Włocha są jednak niskie. W ostatnich dniach Kulesza wyraźnie mówił o zainteresowaniu tylko trzema wybranymi już nazwiskami. Trudno wierzyć, że miałoby się coś zmienić w tej kwestii, chociaż nie należy niczego przekreślać. Przed Szewczenką zdawało się, że murowanym faworytem jest Adam Nawałka, który teraz ma nikłe szanse. Sytuacja może zmienić się jak w kalejdoskopie, wyścig o podpis trwa.

RadioZET.pl/WP Sporotwe Fakty